Belki we wnętrzu

0
1367

By nadać wnętrzu charakter powinniśmy pomyśleć nie tylko o doborze materiałów i kolorów na ściany czy podłogę. Często zapominamy, że odpowiednio zaakcentowany sufit pomoże stworzyć w pomieszczeniu odpowiedni styl. Na rynku dostępne są bardzo estetyczne i łatwe w montażu belki imitujące drewno. 
Belki to bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie. Wykonane są z pianki poliuretanowej dzięki czemu są niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie lekkie. Nie obciążają więc sufitu czy ściany.
Belki i narożniki (konsole) marki Decosa firmy Saarpor choć są imitacją drewna wyglądają bardzo naturalnie. Wszystkie elementy są stylizowane, ich wygląd do złudzenia przypomina prawdziwe stare drewno. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwala nadać wnętrzu rustykalny charakter.
Belki pasują jednak nie tylko do wnętrz o starodawnym stylu. Mogą być wyróżniającym się elementem w pomieszczeniach o nowoczesnym wystroju. Wprowadzenie wyraźnego, drewnianego elementu jakim jest belka ociepla nowoczesne wnętrze, w którym dominują proste formy, szkło i metal.

Rozwiązanie nie tylko do salonu
Ponieważ materiał, z którego są wykonane belki Saarpor nie jest podatny na działanie wilgoci można je montować w pomieszczeniach o większej wilgotności jak łazienka czy kuchnia.
Belki dzięki swej uniwersalności świetnie pasują zarówno do wnętrz mieszkalnych jak i usługowych typu hotele i pensjonaty. Z belek mogą skorzystać przedsiębiorcy planujący uruchomienie pensjonatu w górach czy stylizowanej karczmy. Dla osób indywidulanych to idealne rozwiązanie do stylizacji letniego domu na działce. Belki pomagają stworzyć we wnętrzu np. styl zakopiański. Pasują także do pomieszczeń, którym chcemy nadać wiejski charakter.

Łatwy i szybki montaż
Montaż belek firmy Saarpor jest niezwykle prosty. Przycinamy piłką ręczną gotowe elementy na odpowiednią do naszego wnętrza długość. Następnie na tylną część belki nanosimy specjalny klej np. marki Decosa i mocujemy do sufitu czy też wzdłuż ściany. Po dociśnięciu ewentualny nadmiar kleju wycieramy wilgotną szmatką. Belki umieszczone na suficie powinny pozostać przez ok. 30 minut podparte.

Uzupełnieniem ozdobnych belek są narożne konsole. Powinny zostać zamocowane pomiędzy przytwierdzoną do sufitu belką, a ścianą. Konsole są także dekoracyjnym wykończeniem pomiędzy dwiema belkami – estetycznie łączą belkę umieszczoną na suficie z belką pionową.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688