Beton we wnętrzach

0
5753

Lata życia w szarej rzeczywistości sprawiły, że beton wywołuje w większości społeczeństwa negatywne skojarzenia. Przywołuje na myśl stare, niedokończone budowy, które straszą swoją ruiną. Ale czy słusznie?

Od jakiegoś czasu wprawny obserwator zauważyć może zwiększone zainteresowanie architektów i inwestorów prywatnych wykorzystaniem betonu jako elementu wykończenia i dekoracji wnętrz. Najczęściej stosuje się go we wnętrzach nowoczesnych i przestronnych gdzie bardzo dobrze współgra np. z surowym drewnem. Takie dopełnienie przestrzeni idealnie nadaje się do stylu minimalistycznego. Mimo swojego specyficznego uroku i zachwytu tak stylizowanymi wnętrzami raczej nie uznamy ich za przytulne.

W betonie urzeka szczególnie rysunek słojów drewna odbitych w nim z drewna szalunkowego. Powierzchnia taka w połączeniu z łatwością modyfikacji odcieni daje nieograniczone możliwości kreacji wnętrza. Pozwala uzyskać zaskakujący, nieoczywisty efekt silnego kontrastu na styku z gładką powierzchnią.

żródło: piotton.com; wafy.org; design-milk.com

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688