Boże Narodzenie jak w pałacu

0
1279

Trendy świąteczne są zmienne i zindywidualizowane, zależą od aktualnej mody i od naszych wyborów. W tym roku, obok tradycyjnych bożonarodzeniowych wzorców w wystroju wnętrz, styliści proponują tak zwany styl „pałacowy”, który podkreśli podniosły charakter Bożego Narodzenia.Magda Brejdygant, Stylista w firmie Praktiker:
Niektóre trendy w dekoracjach świątecznych są po prostu kontynuacją tych panujących we wnętrzach. Tak właśnie jest w przypadku stylu pałacowego. Jego cechy charakterystyczne to: kryształy, przepych, błysk i połysk. Z myślą o wielbicielach tego stylu powstały luksusowe ozdoby choinkowe: kryształy, każdy z nich w innym kształcie, gładkie lub z grawerowanym rysunkiem czy frezowanym brzegiem. Idealnie komponują się z bombkami w kolorze starego srebra oraz ozdobami z mozaikowego szkła. Pewnym novum jest wprowadzenie do dekoracji koloru czarnego.

Nadal najbardziej popularna jest biel. Nie tylko na choince ma być biało, ale także wokół niej. Idealnym dopełnieniem ‘White Christmas’ jest mocny akcent w odcieniu purpury lub wiśni. Osobom, które preferują tradycyjne połączenia, proponuję zestawianie czerwieni (tu nowością są jej rożne odcienie) ze złotem i zielenią, z kolei wielbicielom klimatów orientalnych – miedź i głęboki brąz, połączone  z turkusem lub jasną zieleń ze złotem w odcieniu szampana.

Bardzo popularnym i jednoznacznie kojarzącym się ze świętami elementem są wszelkiego rodzaju świateła. Świecimy tak mocno, jak tylko się da. Przeładowanie i przesada w oświetleniu nie dość, że jest dopuszczalna, to wręcz wskazana. Mamy do wyboru mnóstwo świetlnych ozdób, począwszy od dużych aranżacji z węży świetlnych np. całych scenek, figur z saniami, stawianych przed domem lub na dachach, poprzez siatki świetlne, oplatające drzewa, wejścia czy ogrodzeni, a kończąc na lampkach w kształcie sopelków na balkonach  i w oknach.

źródło: architekturakrajobrazu.info, praktiker.pl

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688