By pracować wygodnie i efektywnie!

0
1216

W dniach 17-19 marca 2015 r. w Instytucie Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego odbywa się II edycja ogólnopolskich międzyuczelnianych warsztatów projektowych „DESIGN plus PRZEMSŁ – projekt badawczo – rozwojowy Uniwersytetu Zielonogórskiego i firmy MIKOMAX SMART OFFICE”.

Tegoroczne hasło – „….a biuro i tak mam w domu!”, ma skłonić uczestników wydarzenia do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań biurowych, dostosowanych do współczesnych wymogów organizacji pracy.

Celem warsztatów jest wspólne wypracowanie założeń projektowych systemu mebli do biura oraz do domu. Ma być to koncepcja, która odpowiada obecnym sposobom funkcjonowania, komunikacji, technologii oraz nowemu podejściu do organizacji przestrzeni pracy.

Udział w projekcie biorą przedstawiciele: Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Mikomax Smart Office.

Studenci architektury wnętrz, wzornictwa i architektury pracują w interdyscyplinarnych grupach pod kierunkiem opiekunów. Mają za zadanie opracowanie koncepcji systemu mebli do biura i domu wraz z przygotowaniem prezentacji biznesowej i wizualizacji projektu. Podczas pracy warsztatowej uczestnicy skupiają się przede wszystkim na cechach, funkcjach rozwiązań oraz wymianie doświadczeń – jakie mają oczekiwania, co jest dla nich ważne, co stanowi dla nich wartość. Dzięki temu unikamy projektowania produktów, a skupiamy się na emocjach, potrzebach odbiorcy, jakie ma spełniać rozwiązanie. Taka forma i założenia warsztatów to doskonałe doświadczenie, które daje możliwość wyjścia poza stereotypy i stworzenia nowej jakości.

Warsztaty wykorzystują potencjał, jaki daje połączenie sił biznesu i nauki. W ramach wydarzenia studenci mają możliwość nie tylko sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, ale także zapoznać się z podejściem Mikomax Smart Office w zakresie projektowania nowoczesnej przestrzeni do pracy.

Wydarzenie zakończy konkurs na najlepszy projekt koncepcyjny i wystawa projektów!

Ws. projektu prosimy o kontakt z: Joanna Legierska-Dutczak – tel.605 318 588 – joannalegierska@tlen.pl

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688