Dom Marzeń z Röben

0
1814

Workcamp na świecie istnieje od 60 lat, ale w Polsce dopiero zaczyna się o nim mówić. Jego cel jest szczytny – integrowanie osób poprzez wspólną pracę na rzecz określonej społeczności lokalnej. W jednym z ostatnich projektów przeprowadzonych pod tym szyldem wyremontowano Dom Marzeń przy Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania.


W tym roku organizacją Workcampów we Wrocławiu zajęło się Koło nr 1 przy Politechnice Wrocławskiej, wspierane przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. PZITB realizuje z powodzeniem już od kilku lat ten projekt w innych polskich miastach – Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Tym razem generalnemu remontowi poddany został Dom Marzeń przy Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania. W przedsięwzięciu wzięło udział 25 osób, a remont udało się ukończyć w dwa tygodnie. Zakres prac obejmował m.in. wymianę instalacji elektrycznej oraz odświeżenie ścian w pomieszczeniach, a następnie wyposażenie wnętrz. Jedną z marek wspierających tę inicjatywę była firma Röben, która przekazała płytki klinkierowe Brisbane oraz wiele przydatnych narzędzi i akcesoriów.

Przy takich akcjach społecznych najważniejszy jest widok radości na twarzach najmłodszych, a takie reakcje pojawiły się już w chwilę po oddaniu mieszkania do użytku. Tym samym zadanie, które samo sobie postawiło Koło nr 1, można uznać za wykonane w stu procentach.

źródło: informacja prasowa „Dom Marzeń”

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688