Drewniane wnętrze projektu Coblonal Arquitectura

0
1505
Drewniane wnętrze od Coblonal Aquitercure

Ta nowoczesna, retro rezydencja została stworzona przez hiszpańskie studio projektowe Coblonal Arquitectura. Drewniane wnętrze projektu wykorzystuje elementy, które mimo przemijającego czasu nigdy nie wychodzą z mody. Wnętrza wypełnione drewnem kojarzą się zarówno z nowoczesnością jak i stylem retro.

Można by tu wymienić takie pojedyncze elementy jak fotel Eames albo lampy Henningsen, ale co najważniejsze – architekci dobrali wystrój do budynku.

” Zawsze charakteryzowało nas podejście do dekoracji wynikające z architektury, ponieważ o każdym projekcie myślimy jak o „pudełku”, które trzeba wypełnić pasującymi do niego materiałami. Każdy element – niezależnie jak jest wspaniały, musi pasować do całości tworząc spójną przestrzeń domu.”

W projekcie tym czuć powiew stylistyki retro, wywoływany przez wybrane fragmenty wnętrza, pozostające w równowadze z rozmieszczeniem i wielkością stosowanych elementów dekoracyjnych i mebli. Drewno jest materiałem, który określa to wnętrze nadając mu świeżego wyglądu. Pomimo pokaźnych rozmiarów domu, wnętrza mają charakter kameralny i przytulny, zachęcający do nawiązywania relacji w strefie dziennej. Otwarta przestrzeń została funkcjonalnie podzielona na strefy wpływając na pozytywny odbiór całości. Efektem takiego podejścia jest dom retro, który jednocześnie jest nowoczesny.

Joan Llongueras z Coblonal Arquitectura przygotował projekt aranżacji wnętrz. Prace rozpoczęły się na etapie czystej przestrzeni podłogi i filarów wspierających sufity. Pozwoliło to zaprojektować układ wnętrz dopasowany do potrzeb klientów, praktycznie bez konieczności ograniczania pomysłowości i chęci stworzenia pięknego, przestronnego wnętrza.

źródło: Coblonal Arquitectura; zdjęcia: Sara Riera

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688