Kto by pomyślał, żeby zwyczajną stodołę przysposobić sobie na budynek mieszkalny? Na taki pomysł właśnie wpadła grupa McLean Quinlan Architects. Z ich inicjatywy powstał ekskluzywny apartament w wiejskim krajobrazie. Przedsięwzięcie wymagało wyburzeń tu i ówdzie, dobudowań I przebudowań, ale w rezultacie znalazło się nawet miejsce na basen ogrodowy.

Projektanci za cel postawili sobie stworzenie domu, który w naturalny sposób będzie wtapiał się w krajobraz i nie wyróżniał zanadto spośród rolniczego budownictwa. Potwierdzamy – udało się to osiągnąć.

Architekci dobrze znali gusta klientów, gdyż już wcześniej pracowali przy ich londyńskim domu. Nic dziwnego, że to właśnie im powierzono projekt siedziby wypoczynkowej. W środku zaprojektowano ogromną kuchnię, 6 pokoi, 4 łazienki, pokój zabaw, pomieszczenie gospodarcze, siłownię, garderobę i tzw. zaplecze. To ostatnie pomieszczenie stało się kluczowym dla właścicieli, gdyż pozwala czwórce ich dzieci hasać do woli po polach i pastwiskach. Tu mogą spokojnie umyć się i przebrać, nie wnosząc błota „na salony”.

Ciekawy pomysł?


fot. via domosfera.pl

Komentarze

6 KOMENTARZE