Sufitowe dylematy – jaką farbę wybrać?

0
2094

Odnawianie sufitu to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonego malarza. To praca wymagająca umiejętności, ale przede wszystkim wiedzy, na jaki produkt malarski postawić. Specjalistyczna farba do sufitów uchroni nas przed refleksami światła i nie będzie kapała podczas malowania. Potwierdzają to malarze korzystający z farby sufitowej CEILING ANTI-REFLEX szwedzkiej marki Scala.

Ach te sufity…

Każdy kto choć raz całościowo odnawiał dom lub mieszkanie z pewnością pamięta malowanie sufitu. Praca z rękoma uniesionymi do góry jest wyjątkowo męcząca, a kropelki farby na twarzy (i nie tylko) dodatkowo utrudniają zadanie. Jest to wyjątkowo ciężka do malowania powierzchnia, która wymaga zastosowania specjalistycznych farb. Sufit jest powierzchnią najbardziej widoczną, na której każde niedociągnięcie jest widoczne, dlatego najlepiej sprawdzą się tutaj głęboko matowe farby, które optycznie niwelują nierówności oraz refleksy świetlne. Komfort pracy zwiększą produkty o wysokiej sile krycia połączonej z bardzo dobrą przyczepnością.

 

„Nie” dla refleksów na suficie

Farba sufitowa CEILING ANTI-REFLEX to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa o matowym stopniu połysku, odporna na delikatne zmywanie o podwyższonej bieli. Produkt przeznaczony jest do malowania sufitów wewnątrz pomieszczeń, ale można stosować go również do innych powierzchni wymagających całkowicie matowego wykończenia. Przy pomocy farby odnowimy różnego rodzaju podłoża, w tym tynki cementowe i cementowo – wapienne, tynki i gładzie gipsowe, ścianki z płyt gipsowo – kartonowych itp. Farba szwedzkiej marki Scala wyróżnia się niskim czynnikiem refleksu światła, dzięki czemu znacząco minimalizuje ewentualne nierówności powierzchni. Unikalna receptura farby eliminuje tzw. efekt przematowień. Farba charakteryzuje się perłowym odcieniem bieli, bardzo dobrą siłą krycia i doskonałą przyczepnością do podłoża. Jest to ekologiczny i przyjazny środowisku naturalnemu produkt, który uhonorowany został prestiżowym wyróżnieniem Nordic Ecolabel. Farba nie emituje do atmosfery lotnych związków organicznych (VOC) i tworzy na powierzchni sufitów (i nie tylko) „oddychającą” powłokę malarską.

 

źródło: Dekorian – informacja prasowa
Więcej informacji na www.farbyscala.pl

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688