Feng Shui w łazience

0
3388

Feng Shui to starożytna chińska wiara, która wprowadza pozytywną energię i harmonię do miejsc. Dawniej filozofia Feng Shui ograniczała się jedynie do mieszkań, lecz dzisiaj stosuje się ją również w biurach i innych miejscach.


Feng Shui oznacza wiatr i wodę, które w chińskiej kulturze łączą się z dobrym zdrowiem. Nazwa feng shui kryje starożytną, liczącą ponad trzy tysiące lat, sztukę aranżacji wnętrz. Głównym założeniem, na którym się opiera, jest taoistyczne przekonanie, że świat wypełnia energia – chi. Meble, dodatki i akcesoria powinny być dobrane tak, aby chi mogła swobodnie krążyć po domu, zapewniając wszystkim jego mieszkańcom dobre samopoczucie oraz pomyślność.

Oto kilka prostych i skutecznych porad Feng Shui dla Twojej łazienki.

  • Utrzymaj łazienkę w czystości: Czystość odzwierciedla pozytywną energię a to jest główną funkcją Feng Shui. Niech twoja łazienka będzie zawsze czysta a rzeczy niech mają swoje miejsce. Tylko takie czyste miejsca bez bałaganu przyniosą harmonię i pokój.
  • Słońce jest elementem Feng Shui, ponieważ skupia się na przyrodzie. Jednym ze sposobów, aby wasza łazienka była zgodna z Feng Shui jest wprowadzenie światła słonecznego do jej przestrzeni. Jeśli zaś światło naturalne nie jest możliwe, wówczas szukamy pomocy w sztucznych światłach.
  • Umieszczenie roślin, czy symbolicznej fontanny zapewni przepływ pozytywnej energii w pomieszczeniu.
  • Feng Shui zaleca wykorzystanie wszystkich zmysłów. Tak więc, nawet w łazience, można posłuchać muzyki, zapalić świece, wprowadzić aromatyczne zapachy tak, by pobudzić wszystkie zmysły.
  • Nie należy umieszczać zdjęć swoich bliskich w łazience, ponieważ energia w tej przestrzeni może być odprowadzona na zewnątrz i osłabi relacje między Tobą i osobą na zdjęciu.

 

źródło: hometone.com

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688