Gdy marzenie o dużej łazience się ziści…

0
1191
projekt łazienki

Duża łazienka, którą często nazywa się salonem kąpielowym to świetna przestrzeń i możliwości do aranżacji. Niestety spotyka się je tylko w domach lub apartamentach.

Kilka w jednym

W takiej przestrzeni możemy zastosować zarówno kabinę prysznicową jak i dużą wannę. – Taka przestrzeń pozwala na zastosowanie dużej umywalki albo nawet dwóch, sedesu i bidetu. Duża łazienka często jest podzielona na strefy – kąpielową i sanitarną. Może to być podział umowny, ale widoczny – mówi Tomasz Tarasewicz, doradca ds. aranżacji wnętrz, Parku Handlowego Bielany. Możemy tu wykorzystać przegrodę z luksfer lub murowań. – Jeżeli wysokość na to pozwala to pokuśmy się o powieszenie tradycyjnego żyrandola zamiast podwieszanego sufitu z halogenami – dodaje Tomasz Tarasewicz.

Szafki, szafeczki, półeczki…

Duża łazienka to również więcej miejsca dla szafek, szafeczek, szuflad… Jeśli wielkość pomieszczenia pozwala nam na to, to możemy umieścić np. prasowalnie czy mini pralnie. – Oczywiście taka część powinna być odpowiednio zaaranżowana, aby za dnia nie straszyła. Może być ewentualnie oddzielona, niewidoczna a zarazem bardzo funkcjonalna – radzi Tomasz Tarasewicz.

Podłoga zupełnie niebanalna

Podłoga też może być zróżnicowana. Nie jest powiedziane, że musi być identyczna na całej powierzchni. – Połączenie drewno + kamień nie tylko wzbudzi zainteresowanie, połączenia materiałów wizualnie wyznaczą granice stref albo funkcji. Nie bójmy się drewna na podłodze – oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniego tzn. teak – nie będzie zagrożenia, odkształceń, modyfikacji czy nasiąkania wodą – dodaje Tomasz Tarasewicz.

Kolorowy zawrót głowy

Kolorystyka wnętrza przy dużych powierzchniach jest dowolna. Łazienka w zależności od charakteru może być jasna czy ciemna. Mamy większy wachlarz materiałów – kamień, duży format itd. – Duża łazienka rządzi się większymi prawami. W salonach kąpielowych często pojawiają się dodatkowe meble – typu fotel, stołek czy wręcz mała sofa, toaletka, komoda itd.- dodaje Tomasz Tarasewicz.

Wypoczywaj, odprężaj się w pięknym wnętrzu

Jest to miły akcent aranżacyjny, ale także jako dodatkowe miejsce np. do odpoczynku. Duże łazienki zazwyczaj posiadają okna lub mały balkon. Stanowi to dodatkowy atut aranżacyjny, ale także doświetlenie pomieszczenia. Często przy aranżacji łazienki, okno wykorzystuje się jako element połączenia wnętrza z tym, co znajduje się za oknem /klimat/. – Pamiętajmy, że okno też trzeba w takiej sytuacji „ubrać” – żaluzja, roleta, a może wręcz tkanina w klimacie całej aranżacji łazienki – radzi Tomasz Tarasewicz.
Salon kąpielowy nie zawsze jest zamkniętym pomieszczeniem. W niektórych przypadkach jest on częścią sypialni, utrzymaną w tym samym klimacie.

Poradnika Parku Handlowego Bielany


źródło: Poradnika Parku Handlowego Bielany

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688