Lofty stają się coraz modniejsze, są bardzo przestronne, z pięknymi sklepieniami, z mnóstwem naturalnego światła, a przede wszystkim posiadają nieograniczone możliwości projektowe. Jednym z najbardziej popularnych stylów projektowania loftów jest połączenie elementów industrialnych z naturalnym ciepłem domowego ogniska. Przedstawione w tym poście lofty pokazują jak w łatwy sposób można połączyć kolory, meble i różnego rodzaju akcesoria, by stworzyć piękne, przytulne dzieło sztuki.

W pierwszym projekcie Pavela Vetrov zamiast typowego betonu, który można znaleźć w wielu loftach, zobaczymy wypełnienie przestrzeni dużą ilością cegły, która sprawia, że pomieszczenie emanuje ciepłem. Dodatkowo wstawiono tu przytulną, miękką w dotyku kanapę, a także niebanalny fotel. Zobaczymy tu również ciekawie wyeksponowane belki stropowe i piękne parkiety. Jednak za jeden z ciekawszych elementów dekoracyjnych możemy uznać zamontowaną na ścianie tekturową głowę jelenia.

W drugiej aranżacji projektanta Djordje Stevanovic, mamy również wyeksponowane cegły, ale ogólny projekt jest znacznie bardziej elegancki niż poprzedni. Przyjemna paleta kolorów, szara drewniana podłoga, a także betonowa ściana przedstawiają wyrafinowany styl właściciela.

Ostatni loft jest również elegancki, oraz zawiera kilka industrialnych elementów. Jednym z najciekawszych elementów znajdujących się w tej przestrzeni jest kamienny barek, przy którym umieszczone są siedziska wykonane z fotelików rowerowych.

źródło:home-designing.com

Komentarze