Kabiny S-Lite marki Provex

0
1868

Domeną firmy Provex są nowatorskie rozwiązania techniczne. Znakiem rozpoznawczym renomowanego studia projektowego Talocci Design jest eleganckie wzornictwo. Co powstanie po połączeniu obu tych czynników? Oto odpowiedź: kabiny S-Lite.Natryski S-Lite marki Provex dedykowane są klientom, którzy cenią sobie bezpretensjonalną stylistykę i ergonomię użytkowania. Na podkreśleniu tych właśnie cech zależało zarówno włoskiemu producentowi, jak i zespołowi projektantów ze studia Talocci Design. Czystość formy kabin S-Lite wyrażona została przy pomocy transparentnego szkła oraz błyszczących aluminiowych profili przyściennych, które ujmują kabinę w delikatną, ale wyraźną ramę. Dodatkowe elementy, takie jak uchwyt otwierania drzwi czy ramię stabilizujące konsekwentnie poddają się tej subtelnej stylistyce. Kabiny S-Lite przygotowane zostały ze szkła hartowanego o grubości 8 mm (drzwi) i 6 mm (ściany boczne). Szklane tafle mają wysokość 195 cm. 

Cechą charakterystyczną konstrukcji kabin z linii S-Lite są przesuwne drzwi. Rozwiązanie to polecane jest zwłaszcza do łazienek, gdzie konieczne jest oszczędzanie przestrzeni. Drzwi przesuwne nie potrzebują dodatkowego miejsca na otwarcie, więc można swobodnie zagospodarować przestrzeń nawet w ich bliskim sąsiedztwie. W mechanizmie przesuwnym producent zastosował nowoczesne rolki wykonane z nylonu, które zapewniają łagodną i cichą pracę drzwi kabiny. 

Technologią sprawdzoną w innych kabinach marki Provex, a zastosowaną także w natryskach z linii S-Lite, są profile przyścienne z piankową uszczelką nasączoną silikonem. Takie rozwiązanie praktycznie eliminuje użycie silikonu podczas montażu kabiny, co ułatwia jej instalację. Jeśli zaś chodzi o udogodnienia związane z codzienną eksploatacją natrysku, uwagę warto zwrócić na dwa rozwiązania zastosowane przez producenta. Wtopienie w szkło zawiasów i systemu montażu rolek ułatwia czyszczenie powierzchni szklanych tafli. Drugim udogodnieniem jest powłoka zabezpieczająca szkło przed osadzaniem się kamienia, z którą opcjonalnie można zamówić wszystkie kabiny dostępne w tej kolekcji.

W serii S-Lite firma Provex oferuje następujące modele: przesuwne drzwi do zabudowy wnęki o szerokości 100, 120 i 140 cm, kabiny do zabudowy narożnej z pojedynczymi drzwiami przesuwnymi o szerokości 100, 120 lub 140 cm i ścianą boczną o szerokości od 70 do100 cm, kabiny narożne z drzwiami rozsuwanymi dostępne w rozmiarach 75-100 cm. Wszystkie modele kabin producent może przygotować również w wymiarach specjalnych.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688