Kolory sprzyjające koncentracji

0
1342
Soczyste orzeźwienie myśli

Powrót do pracy czy nauki po wakacyjnym odpoczynku zazwyczaj nie jest łatwy. By umilić sobie pourlopowe zderzenie z rzeczywistością, warto przearanżować przestrzeń w domowym gabinecie. Wprowadzenie nowego akcentu do wystroju będzie zastrzykiem pozytywnej energii do codziennej pracy, a żywy, wyraźny kolor wokół biurka pozytywnie wpłynie na koncentrację i będzie podsycać kreatywność.

Kolorowe natchnienie

Zamiast tworzyć artystyczny nieład na biurku, co podobno też może pobudzić kreatywność, lepiej wypełnić przestrzeń w miejscu pracy intensywnymi, odważnymi barwami. Niebanalne zestawienia kolorystyczne na ścianie z wykorzystaniem fioletu czy amarantu z kolekcji Beckers Designer Colour skutecznie poruszą wyobraźnię i pozwolą w twórczym skupieniu znaleźć rozwiązanie każdego problemu. Na biurku zaś pozostanie porządek, który pozwoli poukładać wszystkie odkrywcze myśli i spiąć je na końcu w jedną całość.

Kolorowe natchnienie
Niechęć do pracy czy nauki znacznie łatwiej pokonać, gdy otaczają nas rześkie, świeże barwy.
Kolorowe natchnienie
Niechęć do pracy czy nauki znacznie łatwiej pokonać, gdy otaczają nas rześkie, świeże barwy.

Orzeźwiające pobudzenie

Niechęć do pracy czy nauki znacznie łatwiej pokonać, gdy otaczają nas rześkie, świeże barwy. Dlatego w domowej pracowni świetnie sprawdzą się słoneczne żółcienie czy wyraźna zieleń Wasabi. Taki kolor zdecydowanie orzeźwi umysł i doda energii do działania, wyzwalając jednocześnie twórczy potencjał. W myśl zasady „co za dużo, to nie zdrowo”, tak soczyste barwy warto jednak zrównoważyć, by nie zadziałały odwrotnie i nie dekoncentrowały nas zbytnio przy pracy. Wystarczy wówczas zestawić je z bardziej łagodnym kolorem i odpowiednia porcja pobudzenia gwarantowana.

Kojąca harmonia

Subtelne pastele na ścianach i dodatki w kolorze czystej bieli w domowym gabinecie to propozycja dla wielbicieli klasyki, którzy cenią sobie proste i naturalne stylizacje. W miejscu do pracy taka aranżacja będzie sprzyjać zebraniu myśli, by następnie sprowadzić je na właściwy tor. Jeśli jednak chcemy zastosować wyraźniejszy, aczkolwiek wciąż delikatny akcent w tym pomieszczeniu, Beckers poleca kolor natury, czyli lekką i zwiewną zieleń. Wprowadzi ona nutę harmonii do otoczenia, będzie działać odprężająco, dzieki czemu przy pracy znacznie łatwiej można zachować jasność umysłu.

Kojąca harmonia
Subtelne pastele na ścianach i dodatki w kolorze czystej bieli w domowym gabinecie to propozycja dla wielbicieli klasyki, którzy cenią sobie proste i naturalne stylizacje.

Więcej inspiracji na urządzenie domowego gabinetu

źródło: informacja prasowa Beckers

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688