Kominki – magia zimowego ciepła

0
2348
Kominki z odpowiednimi dodatkami dekorują wnętrze jeszcze piękniej

Coraz większymi krokami zbliża się zima, a wraz z nią coraz chłodniejsze wieczory i noce. Nic tak nie rozgrzewa jak kubek herbaty czy kawy lub lampka dobrego wina popijana w fotelu na wprost rozpalonego kominka. Kto spędził w ten sposób choć jeden wieczór, ten wie jak wiele radości sprawia wpatrywanie się w rozpalony ogień.

Kominek… Jak wybrać „ten najlepszy”?
Musimy pamiętać, że poza wszelkimi innymi aspektami „przyjemności” kominek przede wszystkim powinien pasować do naszego wnętrza. To od niego zaczyna się wybór rodzaju – może być wolnostojący, z otwartym ogniem, a czasem typu koza. O rodzaju kominka powinien decydować także rozmiar pomieszczenia. Musimy pamiętać, że ogień potrzebuje powietrza aby się palić, więc w małych pomieszczeniach może nam zagrażać.

Nie jesteśmy jednak na straconej pozycji – jeśli tylko mamy dostęp do komina lub wentylacji w mniejszym pomieszczeniu możemy zamontować ‘kozę’ – zyskujący na popularności szczególnie we wnętrzach typu loft – piec wolno stojący. W większych pomieszczeniach możemy zdecydować się na budowę kominka z wkładem z szybą chroniącą nas od ognia lub otwarty. Wkład w takim kominku może dodatkowo ogrzewać nasz dom i bieżącą wodę – dzięki zastosowaniu tzw. płaszcza wodnego.

Drugim aspektem wyboru kominka powinno być nasze bezpieczeństwo i wygoda. Jeśli w naszej rodzinie mamy małe dzieci czy zwierzęta – kominek z otwartym ogniem będzie niebezpieczny! Nie ryzykujmy zdrowia i życia naszych najbliższych za kilka chwil patrzenia na żywy ogień bez zabezpieczenia. Jeśli jednak mamy możliwość posiadania otwartego ognia w naszym domu, zabezpieczmy go specjalnym ekranem.

Ostatnią kwestią jest cena – czy mamy ograniczony budżet w małej kwocie czy jednak stać nas na większy wydatek. Zarówno piece wolno stojące jak i wkłady kominkowe różnią się materiałem wykonania, wielkością czy kształtem. Te parametry sprawiają, że cena rośnie lub maleje. Warto czasem uzbroić się w cierpliwość i odłożyć pieniądze na ten wymarzony model.

Musimy też wiedzieć, że kominek to jedno – akcesoria i drewno do niego to drugie. I na tych ostatnich nie warto oszczędzać, bo jak wiadomo – detal czyni aranżację wyjątkową i niepowtarzalną. Pojemniki na drewno o charakterystycznym wyglądzie czy zestawy do czyszczenia są potrzebne w każdym mieszkaniu posiadającym kominek (w październiku są w promocji np. na IdealForm.eu)

blomus-akcesoria-do-kominka-promocja-idealform-pazdziernik2016

Dla spragnionych ognia, a nie posiadających komina rozwiązaniem może być biokominek opalany etanolem. Wystarczy powiesić go na ścianie w salonie, kuchni lub sypialni. Efekt gwarantowany.

 

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688