Komoda jest meblem, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnego mieszkania czy domu. Jej pojemność i uniwersalność sprawia, że jest niezbędna szczególnie we wnętrzach, w których panuje minimalizm. Pozwala bowiem na schowanie „pod ręką” przedmiotów, które w innym wypadku najczęściej zostawiamy „na widoku”, by mieć je w zasięgu ręki.

Dobierając komodę dla siebie możemy wybierać z pokaźnego zbioru producentów, styli wykończenia, a na podziale przestrzeni i układzie szafek i szuflad kończąc. Coraz więcej producentów oferuje także produkcję mebli pod wymiar naszego wnętrza, tak więc w zasadzie nic nas nie ogranicza w naszym wyborze.

Jako mebel reprezentacyjny (szczególnie w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach) komoda powinna być atrakcyjna wizualnie. Nie zapominajmy jednak, że jest to mebel, który w pierwszej kolejności ma być użyteczny i funkcjonalny.

Wikipedia mówi, że mebel zwany komodą wykształcił się w drugiej połowie XVII wieku we Francji. Powstał ze skrzyni, której nadano nowe przeznaczenie poprzez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej. Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza. W drugiej połowie XX wieku wielofunkcyjne zabudowy ścian prawie zupełnie wyparły ten mebel, jednak dziś wraca do łask i dzięki zachwycając swoim wyglądem.

Poniżej prezentujemy najciekawsze przykłady komód jakie udało nam się znaleźć.

Komoda drzewny koncept
Szafka produkowana przez firmę Drzewny Koncept z litego drewna modrzewiowego. Na życzenie może być zrobiona w dowolnym wymiarze i układzie.

 

Projekt G. Giotti & G. Scarselli
źródło: http://www.mesmetric.com/search/results/10009,edge

 

Drewniana komoda z miętowymi szufladami
Drewniana szafka z miętowymi szufladami
źródło: http://bavi.pl/products,show,889,1,Komoda-z-mietowymi-szufladkami.html

 

Signal komoda milan k1 biała
Signal milan k1 biała
źródło: http://www.ceneo.pl/28664003#crid=27878&pid=8338

 

Komoda Latus projektu Salih Teskeredžić
Latus projektu Salih Teskeredžić
źródło: http://www.damnet.pl/produkt/latus-sideboard

 

Mebledla Komoda Marco
Model Marco

 

Komoda Malibu
Model Malibu
źródło: http://9design.pl/product-pol-4954-Kare-design-Komoda-Malibu-9-szuflad-.html

Komoda lata 60-te
źródło: http://lata60-te.pl/

 

Mebin Corino Komoda 2DS
Mebin Corino 2DS

Komentarze