Konkurs akwarystyczny AGA 2015

0
7097
Roślinne aranżacje

AGA (Aquatic Gardeners Association) Aquascaping Contest 2015 jest konkursem, który pomaga „architektom” natury akwariowej dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Corocznie organizowany konkurs posiada bogatą bazę zgłoszonych prac – biotopów, wraz z pełnym opisem, co pomaga nawet początkującym projektować ładniejsze i zdrowsze dla wodnych organizmów zbiorniki. Akwaria zaprojektowane zgodnie z najlepszymi praktykami stanowią wspaniałą dekorację każdego domu, przybliżając jednocześnie domowników do natury.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce zaprezentować swoje akwarium szerokiemu gronu publiczności, jednocześnie mając szansę na wygraną w konkursie. Impreza jest otwarta dla wszystkich hobbystów, niezależnie od wieku, kraju zamieszkania lub stopnia doświadczenia.

Zgłoszenia przyjmowane są do września, a wyniki i zwycięzców poznamy w drugiej części listopada. Zgłoszenia można dokonać przez stronę Aquatic Gardeners, wypełniając formularz z danymi zgłaszającego, pełnym opisem zgłaszanego zbiornika oraz załączając jego zdjęcia.

Każde akwarium powinno być odwzorowaniem naturalnego biotopu, wraz z typowymi dla niego roślinami i zwierzętami. Wtedy łatwiej zapewnimy organizmom w nim żyjącym warunki maksymalnie zbliżone do naturalnych.

Biotop jest wycinkiem siedliska pochodzącego z określonej lokalizacji. Ma szczególne cechy środowiskowe charakterystyczne dla danego obszaru i populacji roślin i zwierząt. Pojedynczy strumień lub jezioro może zawierać wiele biotopów. Na przykład, kamienista półka w strumieniu może być jednym biotopem zaś w pobliżu mułu na dnie basenu tego samego strumienia może być inny biotop. Z drugiej strony, te same biotopy mogą występować w licznych strumieniach w regionie, w którym wszystkie kamienne półki lub pokłady mułu na dnie zawierają siedliska tych samych roślin i zwierząt.

Poniżej prezentujemy wybrane akwaria, które zostały nagrodzone w poprzednim roku.

Pełna baza zwycięskich prac znajduje się na stronie AGA Aquascaping Contest.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688