Koronkowy dom od Studio Aiko

3
7625

Włóczka, szydełko i do dzieła… dzieła budowlanego! Coś jest na rzeczy, kiedy patrzymy na ten niecodzienny projekt domu jednorodzinnego. Ażurowa architektura puszcza oczko tym, którzy kochają ręczne robótki i przenosi nas jakby w nowy wymiar budownictwa.

Dzieło pochodzi aż z Izraela, gdzie mieści się siedziba Studia Aiko. Projekt zatytułowano „Eco-Golf House Caesarea”, ale my wolimy nazywać go ażurowym lub koronkowym domem, co brzmi bardziej romantycznie.

Projektanci postawili sobie za cel perfekcyjne skomponowanie budynku z bujną roślinnością, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Klient, który zlecił firmie wykonanie tego projektu, miał jasną wizję domu ekologicznego, tworzącego jeden zwarty system, w którym przyroda przenika z zewnątrz do strefy mieszkalnej. Dzięki tym wytycznym udało się zaprojektować bio-strumień. To rozwiązanie pozwoliło zatrzeć granice między ogrodem, a samym domem. „Rzeka” otacza budowlę oraz niejako wkracza do wnętrza.

Na uwagę zasługują również:

  • ścieżka na wodzie, prowadząca do drzwi wejściowych,
  • wypoczynek zaaranżowany pod wiatą, zespoloną z domem,
  • harmonijne wnętrze w naturalnej kolorystyce.

Wieczorem dom przypomina jeden, wielki, piękny abażur!

fot. studio-aiko.com

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688