Dziś kilka propozycji dla fanów rustyku, znaczy się stylu rustykalnego. Pamiętacie jeszcze łoże z baldachimem sprzed kilku dni? To ono stało się dzisiejszą inspiracją.
Jaki właściwie jest ten trend? Hmm… Może tak – ciepły, niecodzienny, pełen prostoty. Trochę taka wiejska chata, gdzie spotkać możemy nastrojowy piec kaflowy, żeliwne drzwiczki i dodatki, zasłony w kratę, szydełkowe serwety…
Rustykalizm zdecydowanie wprowadza nastrój sielanki do wnętrza, bo nacisk kładziony jest na wszelkie drewniane dekoracje. Meble są niewielkie, a ich ciepły kolor może ciut różnić się od naturalnego, gdyż stosuje się takie triki, jak: bejcowanie, przecieranie i ługowanie.
Tłumacząc z j. angielskiego „rustic” oznacza „prosty”, wręcz „wiejski”, dosłownie – „rdzawy”. Na myśl przychodzą mi typowe kafelki o przypalanej, rdzawej barwie – klasyk.
Ważną cechą stylu jest możliwość pogodzenia go z nowoczesnym designem, gdyż łączy je zdobnictwo minimalne. W naszej galerii – meble od SDA Decoration. Czyż nie naturalnie piękne?

photos via Captivatist

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. jak tak patrzę na te zdjęcia to podstawowe pytanie – jak coś jest drewniane to od razu jest rustykalne? tak czy inaczej – podobają mi się jedynie zlewy, oraz hm… donica, czy wazon? :) tylko z takim zlewem widzę jeden problem – jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią ma się rozumieć :)