Mieszkając w muszli…

3
6171
Dom w kształcie muszli (fot. Mark Stadnik)

To nie Photoshop, ale najprawdziwszy dom mieszkalny. Taki bajer znajdziemy na wyspie Isla Mujeres w Meksyku. Zaprojektował go Octavio Ocampo dla prywatnego użytku. Można go także wynajmować!

Dom-muszla (The conch shell house) na wyspie uchodzi za najbardziej oryginalne i niesamowite domostwo. Wygląda rzeczywiście niesamowicie w otoczeniu oceanu. Można się tu poczuć, jak w bohaterka bajki o syrence.

Właścicielem „muszelki” jest wspomniany Octavio Ocampo – znany artysta. Jego brat Eduardo jest architektem, panowie pewnie połączyli siły.

Wnętrze tego niesamowitego domu, również utrzymane jest w „muszlowym” klimacie. Salon nie posiada wcale narożników (jest obły). Łazienka na piętrze zaopatrzona została w wykonaną z muszli umywalkę. Także koralowy kran i muszlowy wieszak na ręczniki przywołują morskie klimaty.

Do budowy wykorzystano beton, ale i materiały z recyklingu. Przyjemny chłód wnętrze zawdzięcza niestety nie specjalnemu kształtowi, lecz klimatyzacji.


Źródło: unusual-architecture.com

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688