Monochromatyczny pokój dziecięcy

0
3379

Nie da się nie zauważyć, że w pokojach dziecięcych narodziła się nowa moda – moda na monochromatyzm. Trend, który opiera się głównie na stonowanych barwach, jest świetną podstawą dla kolorowych miśków, lalek i innych zabawek.

Będziecie zdziwieni jak łatwo projektuje się pokój dziecka, kiedy jedynym wyzwaniem jest połączenie czarnego z białym. Na rynku obecnie dostępna jest cała masa przedmiotów, które ułatwią dekorowanie wnętrza w proponowanym stylu. Postaramy się wskazać kilka rozwiązań, dzięki którym wzorowo poradzicie sobie z zadaniem.

Zainspirowany czarno-białymi fotografiami z lat 60-tych, styl monochromatyczny ponownie wkrada się w łaski designerów.

Niezwykle prosty i klasyczny trend okazuje się doskonałym tłem dla kolorowych dodatków i zdumiewająco łatwo daje się złożyć w jedną całość.

Skandynawowie już dawno skorzystali z zasad, którymi się rządzi, przyszedł czas na pokoje polskich maluchów! Od czego zacząć?

  1. Biały powinien być przodującym kolorem. Niezbyt to praktyczne w przypadku kiedy synonimem słowa „dziecko” jest „chaos” i kilka innych nie przyjaznych ścianom słów… Na szczęście z pomocą przychodzą farby, które ułatwiają nam szybkie pozbywanie się kleksów. Kolor czarny natomiast powinien być używany jako akcent, na tle białego. Złota zasada: 70% białego i 30% czarnego ;)
  2. Dodaj wzór! Konfrontacja wzorów z białym i czarnym, to znak rozpoznawczy monochromatyzmu w pokojach dziecięcych. Mogą to być gwiazdy albo parasolki na ścianach, bądź trójkąty na pościeli, czy poduszce. Warto kierować się prostotą i odpuścić sobie skomplikowane, chaotyczne grafiki.
  3. Tkaniny w ruch! Dywany, koce, grube dzianiny – wszystko będzie idealnie pasowało. W tym przypadku możemy zapomnieć o umiarze i pozwolić sobie na warstwowe szaleństwo.
  4. Dodaj odrobinę szarego, aby zaprzeczyć schematom. To pochodny czarnego, więc nikt nie nazwie tego oszustwem!
  5. Masz wrażenie, że pokój robi się mało dziecięcy? Wszystko przewidzieliśmy. Doskonałym kontrastem dla monochromatycznych pokoi jest drewno – najprostszy sposób na ocieplenie wnętrza. Jeżeli nie masz paneli na podłodze, świetnie sprawdzą się drewniane meble. Proponujemy te marki Pinio – proste formy, ciekawy design i przede wszystkim gwarantowane bezpieczeństwo. Polskie meble, projektowane z najwyższą starannością, będą strzałem w dziesiątkę!
  6. Jeżeli masa kolorowych zabawek zaburza prostotę, najlepszym sposobem na odwrócenie tego procesu będzie skrzynia na zabawki! Pomieści więcej niż się spodziewasz i będzie doskonałym dodatkiem do wnętrza.

Zdradziliśmy już wszystkie sekrety, teraz pora wziąć się do pracy! Po uważnym zapoznaniu się z zasadami, którymi rządzi się monochromatyzm nie powinno być wam trudno urządzić przyjazny pokój dziecięcy. Pamiętajcie, że w mono-trendzie zakochany jest cały świat, z łatwością znajdziecie inspirację. Dobrej zabawy!

źródło: Pinio – informacja prasowa

Meble: www.pinio.com.pl
Dodatki i zdjęcia: www.kalaluszek.pl

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688