Po raz pierwszy w 60-letniej historii nagrody iF Design Award docenione zostało aż pięć polskich firm. Nagroda, nazywana ,,Oscarem wzornictwa” przyznawana jest co roku. Tym razem wyróżniono: projekt firmy VOX łóżko piętrowe ,,Spot” dla dzieci i młodzieży projektu Wiktorii Lenart, nagrody trafiły także w ręce przedstawicieli firm Amica, Solaris, Wundermann Polska oraz Ericpol. To pierwsza nagroda dla polskiej firmy w kategorii meblarstwo.

Nagroda IF DESIGN AWARD jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie.

Znak iF Label już od ponad 60 lat na produktach producentów, designerów i projektantów stanowi gwarancję doskonałej jakości produktu idącą w parze z jego przemyślaną funkcjonalnością i designem.

Na konkurs napłynęło 4 783 zgłoszeń z 53 krajów świata. 53 jurorów z 20 krajów obradowało w styczniu i wybrało 1 629 finalistów w pięciu kategoriach. 75 z nich uhonorowano złotym trofeum.

Polscy finaliści konkursu iF Design Award 2015:

  • Meble Vox, wielofunkcyjne łóżko Spot, projekt: Wiktoria Lenart, kategoria: Produkt/Meble domowe,
  • Solaris Bus & Coach, autobus New Urbino, projekt: Solaris, kategoria: Produkt/Pojazdy,
  • Wunderman Polska/Nokia Sales International, aplikacja mobilna Bajki dla dzieci, projekt: Ładne Halo Maciek Błażniak, kategoria: Produkt/Aplikacje/Oprogramowanie,
  • Ericpol, Agilendar, projekt: Joanna Florczyk, Piotr Mazur (firma Nowy Horyzont) i Jan Malkiewicz (Ericpol), kategoria: Komunikacja/Identyfikacja marki,
  • Amica, system Amica In., projekt: Michał Biernacki (CODE architecture & design). kategoria: Produkt/Kuchnia,

Dla Meble VOX ten rok jest niezwykle wyjątkowy. Kolekcja mebli młodzieżowych Spot by VOX została wyróżniona także nagrodą Dobry Design 2015, przyznawaną głosami 120 architektów i projektantów wnętrz, w kategorii Przestrzeń dziecka i pracy. Autorką kolekcji jest Wiktoria Lenart – absolwentka wrocławskiej AS, zwyciężczyni konkursu Make Me! 2010 i autorka docenionego w środowisku projektantów biurka Worknest.

źródło: Meble VOX

Komentarze