ARCHINALIA 2015, czyli katowickie spotkanie projektantów, designerów i branży wnętrzarskiej, stało się okazją do wymiany doświadczeń w dziedzinie architektury i projektowania użytkowego.

Ostatnie lata to okres licznych sukcesów dla polskiej architektury. Powstały tak udane projekty jak budynek Filharmonii w Szczecinie, zespół budynków biurowych PIXEL w Poznaniu, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie czy Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, które zachwycają swoją konstrukcją znawców designu architektonicznego z kraju i zagranicy. Nie ulega wątpliwości, że aby tak wybitne projekty mogły powstawać, potrzebna jest ścisła współpraca pomiędzy projektantami, wykonawcami i inwestorami – odbywające się w Katowicach ARCHINALIA miały na celu tę współpracę zainicjować i ułatwić.

Wieczór budowania relacji
ARCHINALIA to wydarzenie dedykowane kreatorom designu, które w tym roku zostało połączone
z obchodami drugiego roku działalności Max-Fliz na Śląsku. Oprawa wydarzenia przygotowana była
z nie lada rozmachem: dobry humor zapewniał „Kabaret pod Wyrwigroszem”;
o podniebienia dbali kucharze z restauracji autorskiej Adama Gesslera „Kuchnia otwarta”; zaproszono też Krakowskich Barmanów, którzy kolorowymi koktajlami zwalczali początkową nieśmiałość niektórych uczestników imprezy. Głównym celem wydarzenia była jednak integracja branży i stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń.

Zależało nam na zebraniu pod jednym dachem przedstawicieli całego środowiska, które wpływa na stan polskiej architektury na dowolnym etapie, od fazy koncepcyjnej projektu, do gotowego obiektu – mówi Marcin Sroka, specjalista ds. marketingu salonów Max-Fliz. – Dlatego tak cieszy nas liczna obecność zarówno architektów, jak i projektantów wzornictwa przemysłowego, projektantów i dekoratorów wnętrz, firm wykonawczych i inwestorów. Liczymy, że nawiązane dziś kontakty zaprocentują w przyszłości niejednym udanym projektem – dodaje.

Modne wnętrze
Podczas ARCHINALIÓW można było obejrzeć najnowsze kolekcje luksusowych płytek ceramicznych marek Porcelanosa, L’Antic i Venis, a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat najnowszych trendów i realiów związanych z wzornictwem przemysłowym i polską szkołą designu. Gościem specjalnym spotkania Noc Architektów była Eva Minge.

Trudno wyobrazić sobie kogoś o większych kwalifikacjach i osiągnięciach w dziedzinie designu niż pani Eva Minge, która tworzy przecież nie tylko modę, ale też sztukę użytkową, projektując tkaniny, meble czy dodatki wnętrzarskie – mówi Diana Włodarczyk – dyrektor katowickiego oddziału Max-Fliz, organizatora eventu. – Dlatego jesteśmy dumni, że przyjęła nasze zaproszenie i podzieliła się ze śląskimi architektami spostrzeżeniami na temat swojej niedawnej współpracy z marką Marmorin, oraz że opowiedziała o swoich sposobach na osiągnięcie równowagi między walorami estetycznymi a funkcjonalnością w projektowaniu.


Po części oficjalnej nadszedł czas na kuluarowe rozmowy, podczas których można było wymienić się wiedzą na temat światowych trendów w projektowaniu i aranżowaniu przestrzeni, a także nawiązać nowe znajomości w branży.

Noc Architektów z Evą Minge - Dekornictwo.pl - inf. prasowa

źródło: informacja prasowa Max Fliz,

Komentarze

Może Cię także zainteresować

780

1225