Płyty akustyczne w lofcie w Metzingen-Schwol

Jak zamienić obiekt przemysłowy w mieszkanie? Wiedzą to inwestorzy z niemieckiego miasta Metzingen-Schwöllbogen, którzy przebudowali stary młyn na 18 komercyjnych loftów. Wyjątkowy klimat nadały temu miejscu płyty marki Heradesign.

Niegdyś budynki przemysłowe – dzisiaj rozświetlone, wysokie apartamenty – lofty to mieszkaniowy trend XXI wieku. Przykładem takiej metamorfozy jest młyn w niemieckim mieście Metzingen-Schwöllbogen, przeobrażony w 18 komercyjnych loftów.

Ukończony w 2005 roku budynek jest mekką dla przedstawicieli wolnych zawodów. Przestrzenne i wysokie wnętrza oraz duże okna uczyniły z dawnego młynu miejsce idealne zarówno do mieszkania, jak i pracy. Wsporniki konstrukcji jedno i dwukondygnacyjnych hal produkcyjnych wykorzystano tu jako raster do „wykrojenia” ciekawych loftów. Umieszczone w otwartych przestrzeniach „czarne skrzynki” podzieliły pomieszczenia na różne strefy. Połączenie sąsiadujących ze sobą wnętrz spotęgowało wrażenie przestronności, a wysokie okna zapewniły maksymalne doświetlenie. Aby zachować design charakterystyczny dla architektury przemysłowej ubiegłego wieku, zdecydowano się pozostawienie ceglanych ścian jako elementu wystroju.

To, co decyduje o uroku pomieszczenia, paradoksalnie było też nie lada wyzwaniem dla projektantów. Rozległe przestrzenie, mało mebli – w pomieszczeniach nie było praktycznie żadnych absorberów dźwięku. Dlatego niezbędna była adaptacja akustyczna pomieszczeń.

Główny architekt – Jorg Seidenspinner – chciał połączyć estetykę z funkcjonalnością i dlatego postawił na panele akustyczne Heradesign. W obiekcie zastosowano łącznie 2000 m2 płyt Heradesign Superfine o wymiarach 600/1200 mm. Efekt? Znakomita akustyka oraz komfortowe warunki do życia i pracy.

Płyty Heradesign perfekcyjnie spełniły swoje zadanie także pod względem wizualnym. W kompleksie loftów zastosowano proste, białe powierzchnie o industrialnym charakterze, które kontrastują ze ścianami z czerwonej cegły. Jasny kolor płyt Heradesign podkreślił efekt przestronności wnętrza zalanego światłem z szerokich okien.

W przyszłości obszar dawnej fabryki w Metzingen-Schwöllbogen ma rozwijać się dalej, zgodnie z wielofunkcyjną filozofią „wszystko w jednym miejscu”. Życie, praca, sztuka, eventy, sport, rekreacja – te funkcje w Metzingen-Schwöllbogen mają płynnie łączyć się ze sobą. Mieszkańców czekają więc kolejne atrakcje, a producenta płyt marki Heradesign nowe wyzwania.

 

Płyty akustyczne w lofcie w Metzingen-Schwol
Ukończony w 2005 roku budynek jest mekką dla przedstawicieli wolnych zawodów. Przestrzenne i wysokie wnętrza oraz duże okna uczyniły z dawnego młynu miejsce idealne zarówno do mieszkania, jak i pracy.

źródło: informacja prasowa Knauf AMF

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688