Plan na nowy rok: zmiana aranżacji

0
2094

Jak przygotować się na nadchodzący nowy rok? Zwykle sylwester jest czasem w którym robimy liczne postanowienia, a za nimi kryją się mniejsze lub większe zmiany. Jeśli Twoje plany zakładają zmianę wystroju wnętrz, podpowiadamy jak się do tego zabrać.

Aby odmienić wygląd swojego mieszkania czy domu, nie trzeba wiele. W gruncie rzeczy ważne (jeśli nie najważniejsze) są dodatki, które tworzą klimat pomieszczenia. Wystarczy je wymienić na nowsze, w innym stylu a wnętrza mogą nabrać zupełnie nowego charakteru.

Od czego zacząć zmianę aranżacji? Najlepiej od zastanowienia się jaki efekt docelowy chcemy osiągnąć. Poszukajmy przykłady takich wnętrz, które nam się podobają i zastanówmy się co zrobić, by jak najmniejszym nakładem pracy i finansowym zbliżyć się do wybranego „ideału”.

Następnie powinniśmy z aranżowanego pokoju usunąć wszystkie te elementy, które nadają mu obecny charakter. Warto ściągnąć firanki i zasłony czy żaluzje, pozbyć się poduszek z sofy czy łóżka, usunąć wszystkie dodatki, które stoją na szafkach, zwinąć dywan. Wówczas dopiero zobaczymy nasze wnętrze, które planujemy zaaranżować od nowa. To jest moment, aby spojrzeć nie tylko na to jak wygląda pomieszczenie ale również jak chcielibyśmy je zaaranżować. Czy wybierzemy styl skandynawski, klasyczny czy minimalistyczny zależy wyłącznie od nas. Warto jednak po podjęciu decyzji trzymać się jej i w trakcie nie zmieniać – szczególnie gdy zaczniemy szukać w sklepach dodatków może okazać się że spodobają się nam rzeczy nie pasujące do obranego kierunku. Musimy być konsekwentni i nie kupować tego co się nam w danej chwili podoba, a to, co będzie pasować do naszego zaplanowanego mieszkania.

Kolejnym krokiem, i chyba najprostszym, jest zmiana tkanin we wnętrzu. Wystarczy powiesić nowe zasłony, kupić lub uszyć nowe poszewki na poduszki, zmienić dywan czy obrus. W stonowanych pomieszczeniach nowego charakteru dodadzą intensywne kolory. W tych bardziej kolorowych warto pokusić się o stonowane dodatki aby zachować odpowiedni balans. Ważną decyzją poza kolorystyką są również wzory oraz rodzaj materiału. Do sztruksowej sofy nie będzie raczej pasować wełniana poszewka a do skórzanych foteli – bawełniane dodatki.

Nowe obrazy lub zdjęcia w ramkach mogą sprawić, że wnętrze zmieni się nie do poznania. Jeśli mamy trochę czasu i możliwości możemy jedną ze ścian udekorować odpowiednią tapetą, przemalować szafkę na nowy kolor lub dodając jej akcentów kolorystycznych. Na koniec pozostają dodatki – drobne szczegóły jak akcesoria do biura i gabinetu czy zegar lub wazon. Ich zmiana spowoduje, że wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru.

Jeśli Twoim postanowieniem noworocznym jest zmiana aranżacji wnętrz, pokuś się o odrobinę szaleństwa. Wybierz te elementy, które będą pasować do Ciebie, ale będą również oryginalne. Takie których nie spotkasz u koleżanki czy brata w mieszkaniu.

 

źródło: materiały prasowe Idealform

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688