Po co nam projekty wnętrz?

0
1282

Kilka ostatnich lat minęło pod znakiem boomu mieszkaniowego, teraz nadszedł czas na wielkie urządzanie. Największy wybór mebli i dodatków znajdziemy na dużych imprezach targowych. Każdy, kto planuje jak wyposażyć swoje nowe M lub chciałby nieco ożywić używane dotąd pomieszczenia powinien odwiedzić targi IDEALNY DOM I WNĘTRZE. Architekci, projektanci i właściciele nieruchomości znajdą na nich interesujące wykłady i szkolenia.

Polacy wpadli w szał urządzania. Meblujemy nowe domy i mieszkania, remontujemy stare wnętrza, kupujemy pojedyncze sprzęty i całe zestawy mebli. Stajemy się społeczeństwem przywiązującym coraz większą wagę do tego w jaki sposób żyjemy i jakie przedmioty nas otaczają. Tam gdzie do niedawna królowały meblościanki i anegdotyczne wręcz prowizorki, dziś pojawiają się wysmakowane aranżacje wnętrz. Rośnie zapotrzebowanie na meble, dodatki i usługi projektantów. – „Nie chcemy już żyć byle gdzie i byle jak” – mówi Kamilla Walicka, kierownik ds. promocji w Agencji SOMA – organizatora targów, która poprowadzi na targach seminarium dla architektów i projektantów. – „Jesteśmy gotowi wydać sporo pieniędzy, by cieszyć się dobrze umeblowanymi, komfortowymi wnętrzami. Po ciężkim dniu chcemy wracać do domu, który jest wygodny i odpowiada naszym upodobaniom. Coraz wyższego standardu oczekujemy również od miejsc pracy, hoteli, pensjonatów i obiektów publicznych.”

Nie tylko wymagania mieszkaniowe Polaków uległy zmianie, zmienił się także sposób robienia zakupów. – „Nikt już nie chce chodzić od jednego małego sklepu do drugiego by znaleźć wszystkie interesujące go produkty” – mówi Joanna Chmurska, przedstawiciel sieci Leroy Merlin w Polsce – „Lubimy hipermarkety budowlane, duże sklepy i centra meblowe. Wiele osób kupuje przez Internet, w którym jest największy wybór produktów, ale niestety nie można ich wypróbować.” Tu pojawia się przestrzeń dla targów i dużych imprez branżowych, na których znajdziemy artykuły rozmaitych projektantów i producentów krajowych i zagranicznych, gdzie można porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielem firmy i porównać produkty, które rzadko mają okazję pojawić się w jednym sklepie. Dodatkowym atutem targów jest możliwość obejrzenia gotowych aranżacji i zasięgnięcia rady ekspertów.

Na targach IDEALNY DOM I WNĘTRZE zobaczymy bardzo szeroką gamę artykułów polskich i zagranicznych producentów. Znajdą się wśród nich zarówno potentaci na rynku meblowym, jak i drobni wykonawcy, których produkty trudno znaleźć w hipermarketach. Część ekspozycji zajmować będą przykładowe aranżacje wnętrz przygotowane przez ekspertów popularnego programu telewizyjnego DEKORATORNIA. Zobaczymy między innymi projekty salonu, kuchni, jadalni, sypialni, łazienki, przedpokoju i pokoju dziecięcego. Na odwiedzających czekają liczne pokazy, takie jak np.: metamorfoza sypialni, nakrycia stołu na różne okazje, warsztaty decoupage’u (techniki zdobienia przedmiotów za pomocą kolorowych zdjęć i lakieru). Swoją propozycję wygodnego urządzenia niewielkiego mieszkania przedstawi IKEA.
– Zapraszamy wszystkich, którzy szukają inspiracji do urządzenia swoich domów, mieszkań i miejsc pracy – zachęca Marek Orłowski, komisarz targów. – Myślę, że każdy znajdzie tu coś, co będzie odpowiadało jego potrzebom i gustom – . Podczas imprezy będzie można także zasięgnąć porady projektantów.

Targi oferują także szkolenia i warsztaty. Między innymi odbędzie się seminarium dla architektów i projektantów wnętrz pt. „Projektowanie i stylizacja przestrzeni mieszkalnej. Hity designerskie.” Specjaliści branżowi opowiedzą między innymi jak wybierać materiały z dostępnych na rynku, które z designerskich nowości sprawdzą się w projektowanych wnętrzach, na czym polegają tajniki planowania stref zmiennych oraz jak budować klimat wnętrza za pomocą tkanin, kolorów i dodatków. Więcej na temat seminarium na www.perfecthome.pl w dziale Konferencje warsztaty.

 

TARGI IDEALNY DOM I WNĘTRZE 2008
5-7 września, Expo XXI
Wola, ul. Prądzyńskiego 12/14, wjazd od ulicy Bema.
Godziny otwarcia Targów: piątek ( dzień branżowy) 10.00-18.00,
sobota 10.00-18.00, niedziela 10.00-17.00.
Bilety: 15 zł, dzieci i młodzież do lat 15 wstęp wolny
Organizator: Agencja SOMA, wieloletni organizator Międzynarodowych Targów Światło i Elektrotechnika

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688