Każdy narzeka, że Polska nie produkuje nic swojego, że jak coś powstanie w Polsce to stworzą to inżynierowie z innych krajów lub projektanci. Ale jest coś z czego Polska słynie na cały świat i jest w tej dziedzinie bardzo dobra. Jest to wytwarzanie szklanych bombek choinkowych. Są ręcznie malowane i wysyłane do wielu krajów na całym świecie. Jednak dlaczego w Polsce są tak mało popularne? Być może przez ceny, gdyż w supermarketach można kupić plastykową bombkę z Azji imitującą szklaną za, że tak powiem „grosze”.Różnica jest taka, że wyroby wysokiej jakości są droższe w produkcji, niż wyroby niskiej jakości i do tego z plastyku. Plastykowe bombki to nie to samo co szklane o wspaniałym połysku, gdzie ręcznie malowane wzory są staranne i ukazują nam wielki wysiłek włożony w każdą bombkę. O wartości ozdoby w dekoracjach świadczą takie rzeczy jak: materiał, kolorystyka, proporcje, tradycyjne wzory. Wybór bombek jest spory: od małych, wielkości piłki pinpongowej do olbrzymich rozmiarów często przedstawiający jakieś wydarzenie, krajobraz czy osobę, np: Świętego Mikołaja.

W ofercie tychże bombek choinkowych zobaczymy nie tylko tradycyjne wzory i kształty. Pojawiają się także bombki pokryte sztuczną biżuterią, a nawet kryształkami Swarovskiego, czy pasmanterią. Jest możliwość stworzenia bombki według projektu klienta, za pomocą specjalnych form w kształcie  domku czy  samochodu. Firmy mogą umieścić swoje logo na ozdobach ze szkła i podarować klientom, oczywiście w ramach promocji.

Najważniejszą cechą bombek choinkowych jest to, że są tworzone i ozdabiane ręcznie i z tego powodu są takie cenne. To jest właśnie magia tych bombek.

Komentarze

3 KOMENTARZE

  1. Jak to mówią – cudze chwalicie, swego nie znacie. Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że w Polsce też robi się naprawdę ładne rzeczy. Nie tylko bombki choinkowe – wystarczy się porozglądać, a można znaleźć naprawdę interesujące i cieszące oko produkty.