Właściciele tej wysmakowanej przestrzeni mieszkalnej – Magda i Marcin – urządzili ją starannie, nie zapominając o najnowszych trendach wnętrzarskich. Historia dawnego, zrujnowanego poddasza przeplata się tu z nowoczesnością.

Mieszkanie mieści się na drugim piętrze. Jest bardzo wysokie. Lokatorzy postanowili zlikwidować strych – starą graciarnię. Wzmocnili też dach. Remont nie należał do najłatwiejszych, ale efekt jest bardziej, niż zadowalający. Loft jest bardzo przestronny i dobrze oświetlony. Wyobraźmy sobie ten widok na otwarte morze za pokaźnymi okiennicami!

Gospodarze postanowili pozostawić nieco industrialny charakter wnętrza – wykorzystali oryginalną cegłę, zatrzymali też stare drzwi i zrekonstruowali okiennice. Dzięki tym zabiegom naturalny styl budynku nie tylko nie przepadł, jak to nieraz bywa przy remontach. Wręcz przeciwnie – odpowiednio podkreślono piękno tej starej kamienicy. Na uwagę zasługuje tu dobór kolorystyki. Miękkie barwy pięknie harmonizują ze sobą, wprowadzając wrażenie wszechobecnej harmonii.


zdjęcia: Mariusz Bykowski
źródło: urzadzamy.pl

Komentarze

5 KOMENTARZE