Porady wnętrzarskie on-line

0
1262

Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych estetyką wnętrz, poszukujących własnego, niepowtarzalnego stylu: szwedzki developer, firma Reinhold, uruchamia na swojej stronie www.reinholddom.com specjalny serwis poradnikowy. Dwa razy w tygodniu specjalistka architektury wnętrz będzie odpowiadać na pytania zadawane przez internautów. Wybór tematów ogromny – w grę wchodzą wszystkie zagadnienia związane z wystrojem mieszkania.
Nie bez powodu mówi się, że wnętrze mieszkania to wyraz wnętrza jego gospodarza. Ta zabawna gra słów jest traktowana bardzo poważnie wszędzie tam, gdzie liczą się kontakty towarzyskie, choćby w świecie biznesu czy kultury. Na Zachodzie ogromną popularnością cieszą się programy telewizyjne, w których gwiazdy oprowadzają widzów po swoich apartamentach. Te zazwyczaj robią wielkie wrażenie, faktycznie bowiem oddają charakter ich właścicieli. Naiwnością byłoby jednak sądzić, że to oni zaprojektowali tak piękne i funkcjonalne wnętrza. Na podstawie wskazówek, sugestii i własnego wyczucia dokonali tego specjaliści: architekci wnętrz. Agata Łysiak jest jednym z nich. To właśnie ona obejmie rubrykę porad wnętrzarskich Reinholda. Firma buduje i sprzedaje mieszkania między innymi we Wrocławiu i Katowicach. Jako dodatek do wysokiego poziomu wykonawstwa i najlepszych materiałów, firma udostępnia kupującemu szereg konsultacji Agaty Łysiak. Dzięki temu jego mieszkanie w każdym calu staje się JEGO mieszkaniem.

Przestrzeń jest względna

To jedna z podstawowych zasad, na których opierają się dobrzy projektanci, a którą zna mało kto z nas. Przez to często wydaje nam się, że ograniczona powierzchnia na przykład kuchni niejako wymusza na nas określone rozwiązania: mały stół, niezbyt wygodne krzesła, duże nagromadzenie detali. Świadomy zawodowiec zasugeruje nam jednak wyjście z sytuacji. Może nim być składany jednym ruchem ręki stół i składane krzesła czy pionowe rozmieszczenie niektórych urządzeń. Bardzo istotna jest tu ergonomia, czyli dostosowanie wyposażenia mieszkania do naszych potrzeb tak, by pracowało dla naszej wygody. W kuchni polega ona przede wszystkim na przemyślanym rozmieszczeniu jej elementów. Bo czy ma sens bieganie przez całe pomieszczenie do lodówki, kiedy przygotowujemy posiłek? W źle rozplanowanej kuchni gospodyni domowa przemierza co roku przeciętnie dystans odpowiadający odległości między Norwegią a Kongo! Podobnie rzecz ma się w przypadku innych pomieszczeń – od salonu po łazienkę. Pamiętajmy przy tym, że zadaniem projektanta wnętrz jest zaproponowanie rozwiązań kompleksowych, obejmujących nie tylko aranżację przestrzeni, ale choćby i kolorystykę.

Świat kolorów

Barwy żywe czy pastele? Tonacja ciepła czy zimna? A czy te barwy się nie „pogryzą”? Oto pytania, które bardzo często zadajemy sobie przy urządzaniu mieszkania. To oczywiście bardzo istotne kwestie, musimy jednak pamiętać, że nie są one zależne wyłącznie od naszego „widzimisię”. Barwy mają cudowną właściwość optycznego powiększania lub zmniejszania pomieszczeń. Umiejętnie użyte, mogą też wyeksponować tę część wnętrza, którą uważamy za najbardziej atrakcyjną, odwracając jednocześnie uwagę do części czysto użytkowych. Zarówno tonację jak i same kolory należy też z wyczuciem dopasować do użytych w danym wnętrzu materiałów. Krzykliwe żółcie i czerwienie nie idą raczej w parze z naturalnym drewnem. Detale takie tworzą specyficzną aurę mieszkania. Inaczej nazywamy ją stylem.

Style

– Mieszkanie to nie stylowisko – śmieje się projektantka Reinholda, Agata Łysiak. – ono musi być stylistycznie spójne. Oczywiście, style można łączyć, jednak należy robić to ostrożnie i ze smakiem. – dodaje. Łączenie różnych estetyk jest w obecnych czasach zjawiskiem powszechnym i nikogo nie dziwi. Nazywamy je eklektyzmem. Trudno sobie jednak wyobrazić, aby w jego ramach dobrze funkcjonowały obok siebie styl barokowy i rustykalny, czyli wiejski.
– Należy pamiętać, że każdy projekt mieszkania jest wypadkową upodobań inwestora, wyobraźni projektanta i profesjonalizmu wykonawcy. – mówi Agata Łysiak. – Z naciskiem na gust inwestora. – podkreśla z uśmiechem.
Nic dziwnego, stylu mieszkania nie wolno nikomu narzucać. To tak, jakby chcieć podmienić mu charakter. Wolno natomiast sugerować rozwiązania, dawać podpowiedzi czy nawet pokazywać gotowe przykładowe rozwiązania. Wszystko to – całkowicie bezpłatnie – znajdziemy na stronie www.reinholddom.com już od grudnia. Wystarczy wejść i zadać pytanie!

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688