Prywatna rezydencja
Willa „New Water” prezentująca fasadę wykonaną z powierzchni high tech DuPont Corian w kolorze Cameo White

Designerska, nadbrzeżna willa w holenderskiej gminie Westland niedawno przybrała ponadczasową elegancję dzięki elewacji wykonanej z nowoczesnego materiału. DuPont Corian w kolorze Cameo White formuje elegancką i wyrafinowaną elewację, która opatula prywatną rezydencję trwałą elegancją.

Koen Olthuis - Waterstudio.NL
Koen Olthuis – Waterstudio.NL
Odporny na wilgoć i warunki atmosferyczne
Architekt Koen Olthuis z firmy Waterstudio.NL (Rijswijk, Holandia) wyjaśnia: „Stawianie budynków na nadbrzeżu oznacza specjalne wymagania budowlane. W tak trudnych warunkach DuPont Corian jest idealnym rozwiązaniem. Materiał ten jest całkowicie odporny na wilgoć i działanie warunków atmosferycznych, podczas gdy tynk po pewnym czasie staje się brudny i może ulec zniszczeniu. Za kilkadziesiąt lat, fasada wykonana z tego materiału nadal będzie wyglądać tak dobrze, jak miało to miejsce w dniu jego zamontowania. Jest to praktyczne i efektywne rozwiązanie, nie tylko dla budynków nadbrzeżnych.”

Wyróżniający się budynek
Ważnym aspektem wyboru takiego materiału wykończeniowego może być tworzenie pewnych wykończeń. Klient pragnął, aby jego prywatna rezydencja była wyjątkowa. By była domem, który będzie nowoczesny nawet za pięćdziesiąt lat. Dlatego też architekt zaprojektował wspaniały budynek z charakterystycznymi zaokrągleniami. Klient natychmiast przekonał się do projektu mówiąc: „Nic nie zmieniliśmy na zewnątrz budynku.”

Brak szwów lub krawędzi
Olthuis, jako architekt, zawsze szuka najlepszej równowagi między budynkiem i produktem. „Być może dzieje się tak z powodu mojej przeszłości w projektowaniu przemysłowym”

Corian pozwala mi na realizację budynku dokładnie tak, jak to zakładałem: gładki wygląd bez rozpraszających detali jak okapy, ramy okienne i daszki, czyli wszystkich tych elementów, które odwracają uwagę od istoty budynku.

Elewacje w willi New Water w Westland, ze swoimi zaokrąglonymi kształtami, są prawdziwą atrakcją okolicy. W tej prywatnej rezydencji Corian zastosowano zarówno na powierzchniach poziomych jak i pionowych. Wszystkie krawędzie tarasów oraz minimalistyczne obudowy filarów przeciwsłonecznych wykonane zostały także w kolorze Cameo White.

Przy tak dużej ilości wykorzystanego materiału Corian, nie była to praca do jakiej przywykli pracownicy z firmy Van Leent Bouwbedrijf. Jednakże wykonawca wiedział dokładnie, jak korzystać z praktycznych możliwości materiału i był w stanie zrealizować ten ambitny projekt na czas i w ramach ustalonego budżetu.

Szafki i wyspa w kuchni
Corian został także wykorzystany we wnętrzach willi „New Water”. Koen Olthuis zaprojektował unikalną wyspę kuchenną z miejscem do gotowania, której powierzchnia płynnie zmienia się w pionowy bok; mówi: „Materiał ten jest odporny na wodę, kwasy i wysokie temperatury przez co jest idealny także do kuchni.” Szafki kuchenne zostały również wykonane z tego samego materiału. Aby stworzyć ekscytujący kontrast gładkich powierzchni, niektóre panele na drzwiczkach posiadają efekt miękkiej poduszki.

źródło: Informacja prasowa DuPont, www.corian.pl
Projekt i zdjęcia – Koen Olthuis Waterstudio.NL, wszelkie prawa są zastrzeżone.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688