Rewolucja technologiczna – Personal Cloud od Iomega

1
1449
Iomega Home Media Cloud - bok urządzenia

Użytkownicy urządzeń NAS firmy Iomega mogą w ciągu kilku minut stworzyć osobistą chmurę Personal Cloud.

Program do definiowania parametrów Personal Cloud, po zapytaniu o nazwę chmury, tworzy odpowiednie środowisko. Do korzystania z chmury można zaprosić do 250 użytkowników (urządzeń), umożliwiając partnerom biznesowym lub znajomym i rodzinie, na całym świecie, możliwość (ustaloną przez definiującego chmurę) kopiowania oraz dzielenie plików między urządzeniami, tak jakby znajdowały się w sieci lokalnej. zmienia napędy Iomega NAS w serwery chmurowe, które:
– Pozwalają zdalnie archiwizować dane w osobistej chmurze Personal Cloud
– Umożliwiają stworzenie osobistej chmury do wymiany danych z przyjaciółmi, rodziną lub partnerami biznesowymi
– Nie wymagają opłat za zdalny dostęp do danych
– Oferują nowe funkcjonalności w nowej serii napędów NAS w 2011 roku

Warszawa, 17 lutego 2011 r. – Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE: EMC), globalny lider w systemach ochrony danych prezentuje nową technologię Iomega® Personal Cloudzaawansowane rozwiązanie do ochrony i zdalnego dostępu do danych dla małych przedsiębiorstw i użytkowników domowych, umożliwiające łatwą kontrolę nad osobistą ‘chmurą’ – Personal Cloud, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Iomega Personal Cloud jest rewolucyjną architekturą obliczeniową bazującą na chmurze, która umożliwia podłączenie osobistych pamięci sieciowych do innych urządzeń poprzez Internet. W przeciwieństwie do większości publicznych i prywatnych aplikacji chmurowych, technologia Iomega Personal Cloud umożliwia pełną kontrolę nad dostępem i udostępnianą zawartością. Iomega nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z chmury i dostępu do niej.

„Iomega Personal Cloud jest innowacyjną technologią, która wyróżnia nasze produkty sieciowe od konkurencji.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega. „Wykorzystując doświadczenie EMC, światowego lidera technologii chmurowych, dokonaliśmy transformacji naszych macierzy NAS w serwery działające w chmurze. Użytkownicy mogą mieć do nich dostęp w dowolnym czasie i miejscu. Kupując kilka naszych NAS-ów można zdalnie archiwizować dane z jednej lokalizacji do innej – biura, domu, itp. Dzięki temu, małe firmy mogą stworzyć idealne, tanie rozwiązanie na wypadek awarii. Nikt z naszych konkurentów nie oferuje takich rozwiązań.

Technologia Iomega Personal Cloud będzie dostępna w pierwszym kwartale 2011 roku wraz z premierą nowych jednodyskowych serwerów NAS Iomega® Home Media Network Hard Drive Cloud Edition.

Jak działa Iomega Personal Cloud
Użytkownicy urządzeń NAS firmy Iomega mogą w ciągu kilku minut stworzyć osobistą chmurę Personal Cloud. Program do definiowania parametrów Personal Cloud, po zapytaniu o nazwę chmury, tworzy odpowiednie środowisko. Do korzystania z chmury można zaprosić do 250 użytkowników (urządzeń), umożliwiając partnerom biznesowym lub znajomym i rodzinie, na całym świecie, możliwość (ustaloną przez definiującego chmurę) kopiowania oraz dzielenie plików między urządzeniami, tak jakby znajdowały się w sieci lokalnej.

Zalety korzystania z Iomega Personal Cloud
Do stworzenia i zarządzania chmurą nie jest potrzebna ekspercka wiedza IT. Chmurę definiuje się w kilka chwil. Po zaproszeniu innych do korzystania z chmury otrzymują oni e-mail z linkiem i kod autoryzacyjny, umożliwiający automatyczną instalację Iomega Storage Manager. Program stworzy skrót do wirtualnego dysku na komputerze. Kliknięcie ikony dysku umożliwi dostęp do Personal Cloud.

Darmowe korzystanie
Korzystanie z osobistej chmury nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, poza zakupem samego urządzenia. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób ochrony i współdzielenia danych dla firm i osób prywatnych.

Synchronizacja
Użytkownicy na świecie mogą synchronizować pliki pomiędzy komputerami, tak jakby znajdowali się w jednej sieci lokalnej. Wiele firm ciągle przechowuje dane na dyskach komputerów. Personal Cloud firmy Iomega eliminuje potrzebę korzystania z zewnętrznych serwisów lub wysyłki maili z danymi.

Współpraca
Użytkownicy firmowi mogą przeglądać i edytować dokumenty (arkusze kalkulacyjne, prezentacje i dokumenty tekstowe), co pozwala oddalonym od siebie ludziom pracować nad tymi samymi dokumentami w czasie rzeczywistym. Użytkownicy prywatni mogą bez zwłoki dzielić się zdjęciami, filmami i muzyką.

Bezpieczny transfer dużych i poufnych plików
Transfer dużych plików graficznych, wideo i audio może szybko zapchać system pocztowy małej firmy. Iomega Personal Cloud umożliwia bezpieczne przenoszenie dużych plików metodą „przeciągnij i upuść”.

Plan awaryjny
W małych firmach pliki przechowywane na lokalnych komputerach narażone są na zniszczenie w wyniku pożaru, awarii oprogramowania lub sprzętu. Iomega Personal Cloud oferuje zabezpieczenia na każdym poziomie: dysków, serwerów i centrów danych. W razie awarii, dwa dyski Iomega StorCenter działające w chmurze Personal Cloud, na których pozostają kopie danych firmowych, pozwolą odtworzyć niezbędne pliki w ciągu kilku chwil.

Bezpieczny dostęp
Dane w osobistej chmurze dostępne są tylko dla osób, które są do tego upoważnione. W czasie transferu mogą być wykorzystane mechanizmy szyfrowania z wykorzystaniem 128-bitowych kluczy AES. Bezpieczny system logowania chroni dane w chmurze przed nieautoryzowanym dostępem.

Minimalna obsługa
Po uruchomieniu system nie wymaga prawie żadnej obsługi dodatkowej. Trzeba zarządzać kontami użytkowników, ale obsługa macierzy, czy monitorowanie stanu danych nie są wymagane.

Dostępność i gwarancja
Iomega® Home Media Network Hard Drive Cloud Edition będzie dostępny na polskim rynku w pierwszej połowie marca br. w wersji o pojemności 1TB w sugerowanej cenie 549 PLN brutto i w wersji o pojemności 2TB w cenie 699 PLN brutto.

Więcej informacji na temat dysków Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition można znaleźć na stronie http://iomegacloud.com/.


fot. Iomega

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688