Rodzaje zlewozmywaków

0
2539

Na rynku wybór zlewozmywaków jest bardzo duży. Zlewozmywaki wykonane są bowiem z wielu różnych materiałów, mogą być też w różnych kolorach jak i w wielu kształtach oraz rozmiarach. Wybór zależy więc od tego co nam się podoba i co będzie pasowało do naszej kuchni.

Zlewozmywaki emaliowane

Należą do najtańszych wśród zlewozmywaków, ale i najpopularniejszych. Są niestety mało odporne na uszkodzenia, gdyż emalia przy uderzeniach z łatwością odpryskuje i łatwo pojawiają się na nim rysy. Tego typu uszkodzenia prowadza z kolei do powstawania rdzy. Wadą emalii jest również matowienie i ścierania z czasem w trakcie używania. Ich zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Nie starta woda po wyschnięciu nie pozostawia plam, więc nie wymagają ciągłej dbałości i uwagi. Dostępne są najczęściej w kolorze białym.

Zlewozmywaki stalowe

Są one trwałe, a ich powierzchnia jest odporna na uderzenia i ścieranie. Może ona być wykonana na wysoki połysk lub matowa. Na powierzchni zlewozmywaków stalowych z reguły pozostają ślady po wyschnięciu wody, co wymaga ścierania jej do sucha po uprzednim spłukania ciepłą wodą, jeśli chcemy zachować nienaruszony wygląd. Bardziej widoczne są jednak ślady na powierzchni o wysokim połysku niż matowej. Korzystna jest w tej sytuacji również powierzchnia w stylu dekor, o fakturze skórki pomarańczy, która z kolei jest trudniejsza do czyszczenia. Najlepiej czyścić go mleczkiem lub płynami. Dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach.

Zlewozmywaki kompozytowe (mineralno – żywiczne)

Wykonane są z tworzywa powstałego z mielonego granitu, kwarcu lub krzemu połączonego z żywicami syntetycznymi. Posiadają bardzo estetyczny wygląd, przypomina kamień, ale jest ciepły w dotyku. Są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia zarówno mechaniczne jak i chemiczne oraz odbarwienia. Zaletą jest również łatwość utrzymania w czystości, wszelkie zacieki i plamy po wyschniętej wodzie są praktycznie niewidoczne, więc nie sprawia dodatkowych kłopotów i zabiegów. Można ponadto wybrać zlewozmywak kompozytowy w dowolnym kształcie i kolorze, więc daje duże możliwości aranżacyjne.

Zlewozmywaki ceramiczne

Ten rodzaj zlewozmywaków należy do najdroższych. Wykonane są z gliny wypalanej w temperaturze powyżej 1000 ° C. Są bardzo wytrzymałe. Odporne są na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i uderzenia, a także na wysoką temperaturę. Łatwo też utrzymać je w czystości, co z pewnością stanowi ich dużą zaletę.
Warto pamiętać, że zlewozmywak jest miejscem pracy, więc powinien zostać zamontowany w takim miejscy w kuchni, aby ułatwiać pracę. Nie zapominajmy też o wszelkich dodatkowych akcesoriach, w które może on być wyposażony, gdyż przy pracy stanowi do dodatkową zaletę.

źródło: Wybudujdom.plZlewozmywak- co powinienem wiedzieć, kotlet.tv

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688