Rooted Design for Routed Living. Alternatywne strategie projektowania.

0
10105

Otwarte dla publiczności spotkania z Roberto Feo z kolektywu El Ultimo Grito, Luisem Eslavą, niemieckim artystą Martinem Kaltwasserem, Peterem Marigoldem, Oscarem Narudem i Tomkiem Rygalikiem. Tematem przewodnim spotkań będzie trwanie i doraźność kultury materialnej. Wstęp na spotkania jest wolny, wymagana jest jednak rejestracja.

W celu rejestracji prosimy wysłać e-mail na adres: open@design-in-residence.org; w tytule prosimy wpisać: „Rejestracja” oraz podać swoje imię i nazwisko, ewentualnie dane osób towarzyszących.

Rooted Design for Routed Living – Alternatywne strategie projektowania to dwuletni projekt artystyczny, oparty na współpracy polskich i norweskich projektantów, łączący badania nad lokalnymi tradycjami sztuki użytkowej ze współczesną kulturą projektowania i najnowszą technologią produkcji.

Miejscem pracy artystów będą instytucje prowadzące z sukcesem międzynarodowe programy pobytów twórczych (artist-in-residence programmes): program artists-in-residence laboratory w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i nkd – nordic artists’s center w Dale (Norwegia).

W projekcie wezmą udział dwa zespoły, polski, który będzie pracował w Norwegii oraz norweski, który będzie pracował w Polsce. Oba zespoły spędzą co najmniej 2 miesiące na pobytach twórczych, gdzie będą poszukiwać elementów studia idealnego oraz konkretnych rozwiązań dla przestrzeni, którymi dysponują ośrodki pobytów twórczych dla artystów. Istotnym elementem tego projektu będzie część badawcza. Pozwoli ona na rozpoznanie charakteru współczesnej pracy twórczej i wymogów rezydencji artystycznych. Designerzy będą także eksplorować lokalne tradycje projektowania i użytkowania przedmiotów oraz przestrzeni. Projekt będzie trwał do końca 2010 roku, kiedy to jego efekty zostaną pokazane podczas wystawy w CSW Zamek Ujazdowski i w nkd Dale.

W procesie badawczym dwóch zespołów designerów z Polski i Norwegii zostaną stworzone prototypy wyposażenia pracowni artystycznych lub ich otoczenia dla nkd Dale i nowych studiów programu artists-in-residence laboratory w budynku Arsenału CSW.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688