Rośliny w sypialni

0
2847

Rośliny mają na nas bardzo duży wpływ. Już ponad dwadzieścia lat temu NASA w wyniku badań stwierdziła naukowo, jak rośliny pochłaniają różne związki z powietrza co wpływa na poprawę naszego otoczenia. Za DobrySen.pl publikujemy kilka przykładów roślin z tych, które najlepiej usuwają zanieczyszczenia i wytłumaczyliśmy, czemu najlepiej umieszczać je w sypialni.

Palma Rhapis excelsa
Jedna z najlepiej usuwających amoniak roślin. Związek ten można znaleźć w rzeczach takich jak kosmetyki, zmywacz lakieru do paznokci. Palma ta dobrze usuwa także inne toksyny. Wymaga obfitego podlewania na wiosnę i w lecie.

Skrzydłokwiat (Spathiphyllum)
Jedna z najłatwiejszych w uprawie roślin doniczkowych, odznaczającej się także nieprzeciętną urodą. Dobrze usuwa alkohol (znajdujący się w perfumach i płynach do płukania), aceton (kosmetyki), trichloroetylen (drukarki), benzen (dywany, obrazy, zasłony) oraz formaldehyd (który można znaleźć w tapicerkach oraz wykładzinach). Posiada także wysoki współczynnik parowania więc zwiększa wilgotność powietrza.

Większość roślin produkuje dużo tlenu podczas dnia oraz dwutlenku węgla w nocy, więc powszechnie uważa się, że nie należy trzymać roślin w sypialni. Jednak jest kilka roślin, które produkują tlen w nocy, więc dobrze jest z nich skorzystać w miejscu, gdzie śpimy.

Storczyk z gatunku Dendrobium (Singapore Orchid)
To dobra alternatywa dla kwiatów ciętych, która pochłania w nocy dwutlenek węgla jednocześnie uwalniając tlen. Należy zdecydować się na storczya hybrydowego, który jest lepszy dla początkujących i łatwiejszy w opiece. Jest także bardzo skuteczny w usuwaniu alkoholu, acetonu, formaldehydu oraz chloroformu.

Sansevieria
Ta roślina może nie za dobrze usuwa toksyny z powietrza, lecz jest najbardziej niezniszczalną rośliną doniczkową, produkującą duże ilości tlenu w nocy. Tak więc jest to dobry wybór dla początkującego miłośnika roślin doniczkowych.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688