Styl współczesny

0
1828

Obecnie jednym z najczęstszych stylów jaki wybieramy do aranżacji wnętrz jest styl nowoczesny. Ten rodzaj stylu jest w rzeczywistości połączeniem różnych stylów, które zostały opracowane pod koniec 20 wieku. Odważne kolory i jak i inne elementy neutralne, to tylko niektóre z głównych cech współczesnego stylu.

Oświetlenie
Najbardziej podstawową formą oświetlenia stosowaną w nowoczesnym projektowaniu wnętrz jest oświetlenie w podwieszanym suficie, jak i torowe, np. bezpośrednio nad obrazem.

Paleta kolorów
We współczesnych wnętrzach zwykle pojawiają się kolory: brązowy, kremowy, kolor szary i biały. Często odcienie koloru, które znajdują się na ścianie, można znaleźć w pozostałych przedmiotach dekoracyjnych pomieszczenia.

Meble
Ogólnie rzecz biorąc, współczesne meble nie są rzeźbione i nie posiadają ozdób. Przeciwnie, zawierają linie proste i gładkie powierzchnie. Są także wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, stal nierdzewna, czy chrom.

Tkaniny
Najczęstsze tkaniny stosowane w projektowaniu nowoczesnego wnętrza to jedwab, bawełna, len, i wełna. Materiały te w główniej mierze wykorzystywane są do zaznaczenia akcentu np. sypialni, przez dodanie wyjątkowych poduszek, czy też narzuty.

 

 

źródło: impressiveinteriordesign.com

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688