Świąteczne dekoracje dla domu

0
1033

Święta Bożego Narodzenia mają swój niepowtarzalny i wyjątkowy klimat. Każdy zapewne dba o to, aby w swoim domu stworzyć ten ciepły nastrój. Święta mają swoją symbolikę, co roku więc w naszych domach pojawiają się te same świąteczne elementy i dekoracje. Jak w najprostszy sposób stworzyć w domu tą świąteczną aurę?

Dominującymi kolorami świątecznymi są czerwień, zieleń, biel oraz złoto i srebro. I właśnie tych barw powinno być najwięcej w naszym domu, aby uzyskać świąteczny efekt. Do tego świąteczne akcesoria jak mikołaje, aniołki, renifery, szyszki choinkowe subtelnie ułożone w starannie dobranych miejscach. Bardzo ważne jest, aby wszystkie elementy wykorzystane pasowały do siebie jak i do charakteru naszego domu.

Podstawą zapewne dla każdego jest choinka, kolorowo przybrana z mnóstwem mieniących się światełek. Piękne, przyozdobione stylowymi wzorami bombki, złote czy też srebrne łańcuchy, kryształowe gwiazdki i aniołki, to jedne z zasadniczych ozdób choinkowych. Znajdą się jednak i tacy, którzy przedkładają nad dostępne w każdym sklepie ozdoby te ręcznie robione wywodzące się jeszcze z tradycji rodzinnych. Bo czym jest Boże Narodzenie jeśli nie jedną z najpiękniejszych tradycji. Właśnie dlatego tak bardzo każdemu zależy, aby dom w tym czasie emanował niepowtarzalnym stylem. Jednak choinka to nie tylko drzewko, które kolorowo urozmaici codzienność naszego pokoju. Ci, którzy decydują się na drzewko prawdziwe, a nie sztuczne, mogą cieszyć się również pięknym jodłowym bądź sosnowym zapachem rozchodzącym się po domu. Zwolennicy sztucznych choinek też mogą zapewnić sobie w domu leśny zapach, dzięki sporządzonemu z gałązek sosny czy jodły stroiku świątecznego. Ustawiony w centralnym punkcie stołu lub na pobliskiej komodzie stworzy niepowtarzalny efekt.

Przy przygaszonym świetle i mieniącej się choince uroku dodadzą gdzieniegdzie ustawione świece, które również mogą być zapachowe. Wkomponowane w stroik, czy wstawione w lampiony i świeczniki o wzornictwie typowo świątecznym sprawią, że pomieszczenie będzie się mieniło od połyskujących świateł jak niebo od gwiazd. Najpopularniejsze w tym sezonie są świeczniki kryształowe bądź srebrne, co nie znaczy, że inny deseń został całkowicie wykluczony.

Ważny jest również wygląd stołu, ponieważ to przy nim spotykamy się z bliskimi na Wigilii i świątecznym obiedzie. W sklepach są dostępne typowo świąteczne obrusy i serwety już z gotowymi wyhaftowanymi ornamentami. Ciekawy efekt można jednak uzyskać kładąc na stół obrus w kolorze czerwonym. Można również łączyć kolory – biel z czerwienią. Na położy na stół obrus czerwony można położyć białą ażurową serwetę, której wzór będzie uwydatniony dzięki czerwonemu tłu. Można również pozostać przy tradycyjnym białym obrusie, który delikatnie podkreślimy przez położone przy każdym nakryciu czerwone serwetki, złożone w różne i ciekawe kształty. Na stole można ułożyć miniaturowe stroiki lub same gałązki choinkowe ozdobione malutkimi bombkami, lub gdzieniegdzie przeplatane srebrnymi gałązkami. Nie zapomnijmy o świecach. Również zastawa może posiadać dekoracje świąteczne, ale jeśli ktoś taką nie dysponuje może wykorzystać serwetki ze świątecznym haftem. Aby dopełnić efekt na krzesła można położyć pokrowce z czerwonymi akcentami.

Bardzo modne w tym sezonie są wszelkiego rodzaju kryształowe i srebrne elementy i przedmioty – figurki, świeczniki czy nawet części zastawy stołowej. Panuje bowiem czas na święta pełne elegancji i szykowności, emanujące blaskiem i połyskiem.

Dom można przyozdobić nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz. W tym celu najodpowiedniejsze są światełka, którymi można oświetlić drzewko choinkowe rosnące w ogrodzie. Balkon z kolei doskonale będzie wyglądał ozdobiony łańcuchem z gałązek choinkowych z delikatnie wplecionymi światełkami.

Umiejętnie i kolorystycznie dobrane ozdoby sprawią, że w naszym domu powstanie ciepła i przytulna atmosfera, jaka powinna towarzyszyć każdym świętom.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688