Świąteczne dekorowanie domu

0
1799
świąteczne dekorowanie

Od połowy listopada nasz świat zaczyna kręcić się wokół przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Szykujemy listy prezentów, kupujemy dodatki do wnętrz aby udekorować mieszkania i domy, planujemy posiłki. W końcu to jedno z najważniejszych wydarzeń rodzinnych w roku.

Kiedy za oknem hula wiatr i deszcz a dzień jest coraz krótszy, zaczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Kojarzą się nam one z ciepłem domowego ogniska, spotkaniem z najbliższymi, górą prezentów pod choinką i smacznymi, świątecznymi posiłkami. Sama myśl o Bożym Narodzeniu powoduje ciepło na sercu – dlatego tak lubimy ten czas przygotowań. Listopad i grudzień to dobry moment również na podsumowania i porządki. Warto teraz spojrzeć na swoje mieszkanie i zastanowić się, czy nie zmienić niektórych detali, czegoś dodać lub ująć aby sprawić by wnętrza zachwycały – zarówno nas jak i naszych gości.

Przygotowania do świat skupiają się szczególnie na kuchni oraz jadalni. To tutaj najwięcej czasu będziemy spędzać przez następnych kilkanaście wieczorów. Kulminacją będzie natomiast wigilijna wieczerza…

…stół powinien zaskakiwać, zachwycać i być przygotowany w najdrobniejszych szczegółach…

Co jest ważne na wigilijnym stole? Poza oczywistym karpiem oraz barszczykiem czy innymi, tradycyjnymi potrawami warto skupić się na dekoracji. Takie elementy jak choinki ręcznie wykonane z chusteczek ozdobnych, świeczki w Bożonarodzeniowym klimacie czy pięknie ozdobiona w bombki lampa nad stołem, to ważne elementy, które nadadzą pomieszczeniu świątecznego klimatu.

idealform-swieta-za-pasem-6

Są to jednak elementy oczywiste, które nie zaskakują. Można powiedzieć – utarło się już że posiłki jemy przy udekorowanym stole. Jeśli chcemy rzeczywiście zaskoczyć naszych gości powinniśmy świąteczne dekorowanie przenieść dalej – nowa zastawa stołowa, zestaw sztućców czy zestawy do soli i pieprzu to elementy, o których zapominamy. Niosą jednak dużą wartość dekoracyjną w naszym domu. Wybierając je powinniśmy zdecydować się na takie, które będą pasować do naszego wnętrza przez cały rok. Detale, które wybierzemy będą dekorować wnętrza zimą, latem, wiosną i jesienią. Powinny zatem być też dobrej jakości. Przed świętami poszukajmy też takich rozwiązań, których nie znajdziemy w domu naszych przyjaciół czy rodziny. Oryginalne dodatki poprawią wygląd naszego domu, dodając mu charakteru i unikalności.

Co jest jeszcze ważne w aranżacji świątecznego domu? Oczywiście choinka. Choć tradycja stawiania udekorowanej choinki w domu nie jest długa i wywodzi się nad naszych zachodnich sąsiadów – przyjęliśmy ją jednak jako element kultury Bożonarodzeniowej i obecnie nie może jej zabraknąć w żadnym domu. I na koniec najważniejsze – wszystkie elementy dekoracji, zarówno te na stole, w kuchni, salonie czy sypialni powinny pasować do siebie, być utrzymane w jednej tonacji. Nie obawiajmy się, że ilość dodatków nas przytłoczy. Święta trwają trzy dni, dekoracja domu zwykle zaczyna się w wigilijny poranek aby cieszyć oko do Święta Trzech Króli (6.01). Zatem aby nacieszyć się tym jedynym w roku ciepłym klimatem Świąt Bożego Narodzenia mamy zaledwie dwa tygodnie.

idealform-swieta-za-pasem-1

akcesoria-stolowe-listopad-2016-promocja-idealform

źródło: materiały prasowe idealform.eu

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688