Tapety dobre na wszystko

0
2505

Stosować je można praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, a ich głównym atutem jest spora ilość rodzajów, bogata oraz niezwykła dekoracyjność. Mowa tu oczywiście o dobrze nam znanych tapetach. Dla jednych ciekawym rozwiązaniem była by jasna tapeta w pionowe pasy, która optycznie powiększa i podwyższa dane pomieszczenie, zaś dla innych tapeta o kolorystyce czarno-białej dzięki czemu można by było dopasować meble a także sprzęty kuchenne.

Wybór w tapetach na dzień dzisiejszy jest dosyć spory. Pomijając różne wzory, faktury i kolory mamy jeszcze do dyspozycji sam materiał jakim zdecydujemy się wyłożyć ściany bądź sufit. Warto więc wymienić poszczególne typy:

Papierowe – są to popularne tapety wykonane jak sama nazwa mówi: z papieru. Wykonane są z jednej lub dwóch warstw ( te drugie są bardziej wytrzymalsze ). Mogą występować w postaci tłoczonej lub drukowanej.

Z włókna szklanego – na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od zwykłej tkaniny. Zalety to przede wszystkim ognioodporność, wytrzymałość na wilgoć oraz możliwość malowania na nich. Do wad należy trudność w demontażu ( odchodzą razem z tynkiem ).

Na flizelinie – tapety papierowe lub winylowe, podklejone warstwą flizeliny. Łatwością jest tu szybkość w układaniu, ponieważ klej nanosimy nie na tapetę lecz bezpośrednio na ścianę, a gdy zdecydujemy się wymienić na inną tapetę to flizelina pozostaje na ścianie i spełnia już gotowy podkład. Zalety tych tapet to m. in.: dobre krycie nierówności ścian, tłumienie hałasu, oraz ciepło które od nich emanuje.

Rauhfaser – Budowa tych tapet to połączenie dwóch warstw papieru z drewnianymi wiórkami. Ciekawa faktura, bardzo dobre krycie wszystkich nierówności ścian oraz możliwość malowania na ich powierzchni czyni je dobrą ofertą dla wszystkich.

Winylowe – wierzchnia warstwa tapety robiona jest z winylu ( spienionego lub płaskiego ) a dół wykonany jest z papieru. Podstawową zaletą odróżniającą winyl od wyżej wymienionych tapet jest to, iż jest on odporny na wszelakie zarysowania ( winyl płaski ), a z kolei winyl spieniony lepiej maskuje nierówności ścian. Zarówno jeden jak i drugi nie są podatne na ogień i wodę.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688