TECH ZONE – innowacyjny system sufitowy

0
1524
podwieszany sufit TECH ZONE świetnie sprawdzi się np. w biurze - fot. Armstrong

Firma Armstrong, światowy lider na rynku sufitów podwieszanych, wprowadziła swój najnowszy system sufitowy, dzięki któremu możliwe jest integrowanie płyt sufitowych z elementami serwisowymi. Armstrong® TECH ZONE to innowacyjne rozwiązanie, maksimum funkcjonalności i wyjątkowa, nowoczesna estetyka.

Współczesne trendy projektowe wyznaczają nowy kierunek myślenia o funkcji i przeznaczeniu przestrzeni użytkowej. Nowoczesne obiekty architektoniczne, zarówno nowobudowane, jak i poddawane renowacji, to dziś przede wszystkim połączenie prostoty formy, minimalistycznego wzornictwa i monochromatycznej kolorystyki z maksymalną funkcjonalnością i komfortem użytkowania wnętrz. Obecne tendencje
w architekturze i budownictwie wymagają zatem innowacyjnego podejścia nie tylko od inwestorów i projektantów, ale również od producentów materiałów wykończeniowych, przeznaczonych do obiektów użyteczności publicznej. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą rozwiązania proponowane przez firmę Armstrong, a w szczególności jej najnowszy system sufitowy – Armstrong® TECH ZONE.

Rozwiązanie multi-funkcjonalne

Sufit podwieszany jest obecnie jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych we wnętrzach użytkowych, m.in. ze względu na swoją użyteczność, doskonałe parametry techniczne i różnorodność – materiałów (wełna mineralna, metal, drewno, tworzywo sztuczne), kolorów i wymiarów płyt, itp. – mówi Anna Baczkowska z firmy Armstrong. Dzięki możliwości dostosowania do funkcji przestrzeni i wymagań użytkowników, sufit podwieszany pozwala swobodnie kształtować środowisko wnętrz, zarówno pod względem ich estetyki i wzornictwa, jak i akustyki oraz komfortu świetlnego. – System Armstrong® TECH ZONE powstał z myślą o nowoczesnych pomieszczeniach użytkowych i maksymalizacji funkcjonalności rozwiązania, jakim jest sufit podwieszany w ogóle. Ideą dla jego opracowania było stworzenie takiego sufitu, w którym możliwe jest zintegrowanie i lepsza organizacja wszelkich elementów serwisowych, bez konieczności zaburzania ciągłości i jednorodności jego płaszczyzny – wyjaśnia Anna Baczkowska.

Innowacyjny sufit podwieszany

System Armstrong® TECH ZONE został opracowany w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie
w projektowaniu i produkcji rozwiązań sufitowych oraz partnerstwo z wiodącymi na rynku producentami oświetlenia (Philips, Zumtobel, Regent Lighting), klimatyzacji i zabezpieczeń przeciwpożarowych (Rapidrop, Aldes)
– tłumaczy Anna Baczkowska. Innowacyjność koncepcji systemu polega przede wszystkim na wykorzystaniu standardowych elementów sufitowych (płyt wypełniających i konstrukcji nośnych) i połączeniu ich ze specjalnymi strefami serwisowymi, w których umieszczane są urządzenia techniczne, m.in. oświetleniowe, klimatyzacyjne, wentylacyjne, przeciwpożarowe czy nawet nagłośnieniowe.Dzięki opcji dostosowania rozwiązania do zróżnicowanych modułów budowlanych oraz szerokim możliwościom projektowym, Armstrong® TECH ZONE może być dopasowany do potrzeb niemal każdego wnętrza – podkreśla Anna Baczkowska. Idealnie nadaje się do wykorzystania m.in. w biurach wielkoprzestrzennych, biurach indywidualnych i salach konferencyjnych przylegających do biur wielkoprzestrzennych, samodzielnych salach konferencyjnych, biurach typu „call center”, holach wejściowych, sklepach, salonach samochodowych itp.

Nowoczesna estetyka

Dzięki nowemu systemowi sufitowemu Armstrong® TECH ZONE, możemy stworzyć modernistyczne
i designerskie wnętrze, komfortowe pod względem wizualnym
– mówi Anna Baczkowska. Czystość formy i duża powierzchnia płyt uwydatnia efekt jednorodnej, monolitycznej płaszczyzny sufitu, którego estetyka wpisuje się w najnowsze trendy architektoniczne. Powierzchnia sufitu nie jest zakłócona żadnymi elementami serwisowymi, a wszelkie urządzenia oświetleniowe, kratki i kanały wentylacyjne czy zraszacze przeciwpożarowe, pozostają dyskretnie ukryte w strefach serwisowych o szerokości 150 lub 300 mm, rozplanowanych równolegle lub prostopadle do fasady budynku.
Warto dodać, że Armstrong® TECH ZONE to kompleksowe rozwiązanie, skrojone na miarę potrzeb. Dlatego wybierając ten system, klient otrzymuje nie tylko sufit podwieszany, ale również kompletny zestaw urządzeń technicznych, zaprojektowany według indywidualnych wymagań wnętrza i użytkowników – podsumowuje Anna Baczkowska.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, BY PRZEJŚĆ DALEJ


fot. Armstrong

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688