Łazienka – tradycja kontra nowoczesność

0
1548

Tradycyjne, owalne kształty czy nowoczesna geometria i minimalizm? Aranżacja łazienki powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też ściśle współgrać z gustem użytkowników. Przed podjęciem decyzji o jej wystroju, warto zastanowić się jaka stylistyka jest nam najbliższa. Aranżacja łazienki, w zależności od naszej fantazji, może opierać się na klasycznych, stonowanych formach lub kubistycznych, nowoczesnych rozwiązaniach. Najważniejsze jednak, żebyśmy czuli się w niej komfortowo.

Tradycja ponad wszystko

Jeśli ponad geometryczne i surowe formy ceramiki i mebli otoczone zimnymi kolorami, cenimy sobie tradycyjne, miękkie kształty w ciepłej tonacji, powinniśmy postawić na klasykę.

Tradycjonalistom, poszukującym w ceramice i meblach prostoty, ale też wygody i przytulności, na pewno przypadną do gustu kolekcje Nova Top lub Caprice. Serie te świetnie wkomponują się w każde wnętrze, zapewnią komfort, dzięki dużym wymiarom i praktycznym rozwiązaniom, a ich subtelna estetyka nada wnętrzu ciepła – mówi Krzysztof Brzeziński, Product Manager – Ceramika z Sanitec KOŁO.

Nova Top to kolekcja ceramiki i mebli, dzięki której kompletnie wyposażymy naszą łazienkę. Jej charakterystyczną cechą jest szeroki wybór wymiarów ceramiki oraz modeli szafek, który pozwala na zaaranżowanie nawet najmniejszej przestrzeni. Proste bryły mebli z białymi frontami połączonymi z korpusem w odcieniu olcha Calvados, wielość szuflad i półek oraz klasyczne wzornictwo ceramiki, pozwolą stworzyć tradycyjną, a przy tym modną i funkcjonalną aranżację. Drugie tradycyjne rozwiązanie – kolekcja Caprice to ukłon w stronę naturalności i ciepła. Ponadczasowy design białej ceramiki, bardzo duże powierzchnie odkładcze, oraz klasyczne wzornictwo mebli w kolorze bambusa, sprawi, że łazienka stanie się najprzytulniejszym wnętrzem w całym domu. Szafki z tej serii mają bardzo zróżnicowane wymiary i kształty, dzięki czemu łatwo jest je wkomponować w dostępną przestrzeń.

Nowoczesność, czyli krok w przyszłość

Amatorzy innowacyjnych rozwiązań mają bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. W zależności od tego, czy nowoczesność znaczy dla nich – minimum formy czy maksimum funkcjonalności, a może to i to, na pewno znajdą produkty, które idealnie sprawdzą się w ich łazience.

Dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań, ceniących styl i wygodę, polecam serie Quattro i Ego. Spodobają im się na pewno także umywalki o geometrycznych kształtach z kolekcji Cocktail i Twins – mówi Krzysztof Brzeziński.

Quattro to ceramika o bardzo zdecydowanym, prostokątnym wzornictwie. Geometryczne umywalki, miski ustępowe i bidety oraz dopasowane stylistycznie meble, tworzą harmonijną przestrzeń, w której każdy przedmiot ma przyporządkowane miejsce. Z kolei kolekcja Ego, oparta jest na zupełnie przeciwnym trendzie – masywna ceramika wyróżnia się opływowymi kształtami. Uzupełniają ją szafki w kolorze wenge o bardzo prostej, minimalistycznej linii.

Jeśli chcemy łazience nadać tylko akcentu nowoczesności, możemy zdecydować się na jeden charakterystyczny element – najlepiej umywalkę. W serii Cocktail znajdziemy bardzo oryginalne umywalki o geometrycznych kształtach – koła, owalu, kwadratu i prostokąta. Jeśli jednak one wydadzą się nam „za grzeczne”, mamy do dyspozycji zupełną nowość – umywalki Twins same lub w komplecie z szafkami. Surowe, prostokątne, doskonałe w swej minimalnej formie, kreują przestrzeń modną i funkcjonalną. Twins to rozwiązanie, które urozmaici wystrój wnętrza i nada mu nowoczesnego charakteru.

Klasyka od zawsze walczy z nowoczesnością. Na szczęście rozwiązania aranżacyjne dają nam pełną dowolność wyboru, tak, aby i tradycjonaliści i osoby podążające za najnowszymi trendami, znalazły coś dla siebie.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688