Zanim architekci rozpoczną projektowanie budynku starają się jak najlepiej poznać swoich klientów. Dzięki temu przygotowane propozycje odpowiadają stylowi życia i gustom właścicieli. Skoro najlepszy projekt to ten, na który klient reaguje słowami „o to mi właśnie chodziło!”, dlaczego więc nie kontynuować tego stylu pracy przy urządzaniu wnętrz?

„Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś” – chciałoby się powiedzieć spoglądając na niektóre aranżacje. Przedmioty, jakimi się otaczamy, kolorystyka ścian, czy bibeloty wiele mówią o ich właścicielu. Uwagę przykuwają zwykle niestandardowe meble, czy specyficzne dodatki tworzone na zamówienie. Niektóre z nich rodzą się z prozaicznej konieczności zagospodarowania jak największej przestrzeni. Najlepszym tego przykładem jest zamawianie mebli kuchennych, czy produkowanie ponadwymiarowych okien. W ten sposób dostosowujemy kupowane przez nas produkty do pomieszczenia i otrzymujemy dokładnie to, czego potrzebujemy. Indywidualne zamówienia nie zawsze są droższe, a ich funkcjonalność w niestandardowym wnętrzu jest bezcenna.

Jeśli nie szukamy ponadwymiarowych produktów nasze zadanie jest ułatwione. Do dyspozycji mamy szeroką ofertę sklepów, także internetowych. Nie powinniśmy mieć zatem problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Tymczasem istnieje grupa klientów, którzy chcą mieć w swoich domach unikatowe meble i niepowtarzalne dodatki. Gotowe modele i seryjna produkcja ich nie satysfakcjonuje. Dla nich wystrój wnętrza to sposób na zamanifestowanie własnego JA i wyróżnienia się z tłumu jednakowych produktów.

Indywidualne zamówienia to nie tylko ujście dla fantazji kupującego, ale także realny wpływ na ostateczny kształt produktu. Wydaje się to oczywiste w przypadku wyboru wyposażenia i wystroju wnętrz. Warto przy tym pamiętać także o dobraniu odpowiedniej podłogi, bo tej nie zmienimy tak szybko i łatwo jak mebli czy koloru ścian.

Na rynku dostępna jest bogata oferta paneli podłogowych, płytek ceramicznych czy drewnianych parkietów. Ważne, by zastosowany materiał pasował do charakteru pomieszczenia, nie tylko pod względem estetycznym ale także praktycznym. Jednak w przypadku paneli czy płytek raczej trudno mówić o indywidualnym wzornictwie, ponieważ produkowane są seryjnie. Inaczej jest w przypadku parkietów z drewna. Tu tak naprawdę każda deska jest inna, ponieważ niepowtarzalne wzory są dziełem samej natury. – Już z tego względu taka podłoga daje niepowtarzalny efekt. Dodatkowo wzmacniamy go przez specjalną technologię obróbki drewna, któremu poddawana jest każda deska. Wiele z prac wykonywanych jest ręcznie. Ale tak naprawdę wszystko zależy od fantazji klienta, który może wybrać sobie nie tylko kolor desek, stopień ich postarzenia czy rodzaj stylizacji, ale także dobrać do nich listwy wykończeniowe, blaty czy progi – mówi Sebastian Kos, współwłaściciel firmy Chapel Parket Polska, specjalizującej się w sprzedaży dębowych stylizowanych podłóg drewnianych marki Chapel Parket. Produkty tej firmy wykonywane są wyłącznie na zamówienie. Nie znajdziemy ich w budowlanych supermarketach, lecz tylko w autoryzowanych salonach wnętrzarskich. – Nie magazynujemy gotowych wyrobów, ponieważ dla każdego klienta przygotowujemy deski uwzględniając jego potrzeby i wymagania. Każdego traktujemy indywidualnie – dodaje Sebastian Kos.

Szycie ubrań u krawca nikogo nie dziwi, wszak otrzymujemy produkt idealnie dopasowany do naszej sylwetki. Zdumiewa zatem fakt, że decydujemy się na zakup seryjnego wyposażenia, w którym mieszkamy latami. Czyż nie powinno być dopasowane wyłącznie do nas, zupełnie jak dobry garnitur, czy sukienka?

Komentarze

5 KOMENTARZE

  1. Jasne Olas, że nie – pod warunkiem, że masz niezbędne zdolności aranżacyjne. Ale co z tymi, którzy zwyczajnie nie potrafią łączyć mebli ze sobą? A wybór parkietów, zasłon, dywanów, kranów, lamp, kinkietów, wazonów i innych niezbędników przyprawia ich o obgryzanie paznokci do samej kości ;) Pozdrawiam!

  2. Dla mnie osobiście dziwnym wydaje się zlecenie zeby ktos wymyslil jak ma wygladac wnetrze mojego mieszkania. Okej – rozumiem że mam pewną wizję i udaję sie do kogoś kto te wizje przelej na papier tudzież na klawiaturę. A co do zdolności aranżacyjnych – czy one są aż tak niezbedne? Nie ma jednej definicji piekna, estetyki, dobrego smaku. Cos co mi sie podoba niekoniecznie bedzie podobać się komu innemu – i na tym to polega ;D Dla tego jesli chodzi o mnie ja wole sam zadecydowac co i jak ma wygladac nawet jesli mialobaj by sie to gryzc z pojeciem estetyki :P
    a tak baj de łej fajny portal macie, pewnie czesciej bedę tu gościł – pozdrowienia dla Pana Admina