Wypełnij wnętrze muzyką

0
1059

W aranżacji wnętrz kluczową rolę odgrywają dodatki. To one nadają przestrzeni niepowtarzalny charakter i decydują o jego klimacie. Obecnie architekci chętnie powracają do XVII wiecznych projektów mających na celu „ocieplania wnętrza” przy wykorzystaniu instrumentów muzycznych. Największą popularnością cieszą się dziś pianina i fortepiany.Pierwsze aranżacje przestrzenne z użyciem instrumentów muzycznych pojawiły się w Europie Zachodniej już w XV w. Wraz z upływem czasu, rozwojem techniki i zmieniającą się modą zyskały one na znaczeniu jako luksusowy dodatek dekoracyjny. Dla wielbicieli eleganckich, tradycyjnych wnętrz atrakcyjnym elementem wystroju będą klasyczne pianina i fortepiany. Są pięknym i oryginalnym elementem każdego salonu, wypełnionego meblami „z duszą”. Odpowiednią ekspozycję klasycznych instrumentów gwarantują duże i przestronne pomieszczenia o stonowanej kolorystyce.

Instrumenty muzyczne dodają przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. W „bezduszne” wnętrza domów i mieszkań wprowadzają ciepłą atmosferę wypełniając je równocześnie elegancką nutą. Architekci wnętrz z Europy Zachodniej doceniają te niezwykłe właściwości instrumentów muzycznych często wykorzystując je w swoich projektach. W Polsce możemy zaobserwować wzrost zainteresowania tego typu rozwiązaniami – mówi Magda Wiśniowska, Brand Manager instrumentów muzycznych CASIO.
Oprócz analogowych instrumentów, dopasowanych do klasycznego wnętrza, coraz większą popularnością cieszą się urządzenia cyfrowe, idealnie komponujące się z nowoczesną przestrzenią. Pianina cyfrowe doskonale sprawdzają się w minimalistycznych, modernistycznych przestrzeniach. Architekci wnętrz często wykorzystują je w projektach, w których przeważa metal, szkło i proste formy. Producenci coraz większą wagę przywiązują do ich designu i prześcigają się w propozycjach oryginalnych rozwiązań. Dla przykładu, popularne marki Privia czy Celviano, dostępne są w wielu wersjach wykończenia np. kilku odcieniach brązu, szarości, czerni czy bordo. W szerokiej ofercie produktów marki Casio znajdują się pianina w obudowie imitującej drewno w kilku odcieniach brązu, od bardzo jasnych w kolorze brzozy, po miodowe, aż do ciemnych, prawie czarnych.

Wnętrza, w których znajdują się instrumenty muzyczne zyskują zupełnie nowy wymiar, więc przy dekorowaniu wnętrz warto zwrócić uwagę na tego typu dodatki.

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688