Wyspy, baffle i absorbery – popraw akustykę

0
971

Kiedy biura, sklepy lub inne komercyjne obiekty są już oddane do użytku i zasiedlone, ich adaptacja akustyczna wydaje się bardzo pracochłonna, kosztowna i trudna technicznie. Nie w każdym przypadku jednak dla poprawienia akustyki konieczne jest zamontowanie w nich sufitu podwieszanego.

Wyspy sufitowe: okrągłe, kanciaste, wypukłe lub wklęsłe
Czasami są duże, niekiedy subtelne, jeszcze kiedy indziej w zdecydowanych kolorach i kształtach: w ofercie Knauf AMF znaleźć można rozwiązanie dostosowane do prawie każdych potrzeb i gustów. To, co je łączy, to specjalna, akustyczna powłoka o porowatej strukturze, doskonale połączona z płytą nośną. Płyta złożona z tych dwóch materiałów doskonale absorbuje dźwięki i poprawia warunki akustyczne w pomieszczeniu. Zawieszona nad biurkami w wielkiej przestrzeni typu open space pozwala na wyeliminowanie odgłosów klawiatury czy szumów rozmowy telefonicznej.

Baffle, czyli płyty na sztorc
W pomieszczeniach szczególnie uciążliwych akustycznie, jak hale magazynowe lub produkcyjne, w których nie ma miękkich materiałów absorbujących dźwięki, jak meble, zasłony lub też dywany, szczególnie korzystnym rozwiązaniem są baffle marki Knauf AMF. Podwieszone pionowo do sufitu prostokątne płyty absorbują dźwięki i regulują poziom pogłosu zmniejszając tym samym poziom szumu akustycznego w pomieszczeniu. Dla stworzenia wrażenia płynięcia w powietrzu można zastosować prawie niewidoczne zawiesia płyt na cienkich linkach stalowych.

Tłumiący obraz
Szczególnie wyrafinowanym rozwiązaniem w ofercie Knauf AMF są absorbery ścienne. Stosuje się je przede wszystkim w salach konferencyjnych, gdzie doskonale sprawdzają się jako elementy łączące w sobie cechy akustyczne i architektoniczne. Absorbują szum akustyczny oraz eliminują tak zwane płaskie echo (Flattenecho) pomiędzy ścianami. W ten sposób w znaczącym stopniu spada zanieczyszczenie akustyczne pomieszczenia i rozmówcy mogą porozumiewać się między sobą dużo swobodniej, nie forsując gardeł. Specjalna warstwa wykończeniowa umożliwia nadruk na nich dowolnych elementów graficznych. Ich montaż jest równie prosty, jak zawieszenie obrazu.

źródło: Knauf AMF

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688