Wzory w stylu Nomad. Śladami wędrowców

0
2099
Omexco - wzory w stylu nomad

Najnowsza kolekcja „Nomad” belgijskiej marki Omexco, narodziła się z fascynacji światem wiecznych wędrowców, którym towarzyszą w podróży niezliczone kolory, faktury i materiały. Kolekcja „Nomad” to swoisty dziennik z podróży liczący kilkadziesiąt wzorów tapet, z których każdy ma swoją historię i geograficzne korzenie.

Wraz z projektantami Omexco przemierzamy kipiące zielenią lasy równikowe, niebieskie wody Oceanu Spokojnego, złociste pustynie, tundrę w odcieniach burgundu oraz ujmującą spokojem tajgę syberyjską. A to dopiero początek. Dalej czeka na nas szmaragdowa zieleń, turkus, odcienie połyskującego orzecha i hebanu czy fiolet Bajkału. Kolekcja „Nomad” to nie tylko gra kolorów, to również ciekawe faktury i materiały.

Flizelinowe tapety przypominają chwilami strukturą przesuszoną ziemię, naniesioną przez podmuchy wiatru. Inne wzory z kolekcji „Nomad” są miksem idealnie gładkich powierzchni i fantazyjnie rozłożonych, mieniących się w świetle efektów metalicznych. Na szczególną uwagę zasługują tapety, które odwzorowują plecionkę traw, kory i bambusów w różnych odcieniach zieleni, brązów i kremów. Wyróżniają się one skomplikowaną strukturą i bardzo realistycz-nym przedstawieniem flory różnych zakątków świata.

Tapety Omexco z kolekcji „Nomad” promują nie tylko piękno przyrody, ale również ekologiczną produkcję przyjazną środowisku naturalnemu. Wykonane zostały z włókien pochodzących z recyklingu, a do druku wzorów zastosowano tusze wodne, wolne od szkodliwych rozpuszczalników. Tapety wyróżnione zostały certyfikatem FSC, organizacji promującej odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi.

Flizelinowe okładziny ścienne są wygodne w codziennym użytkowaniu. Ewentualne zabrudzenia usunąć można przy użyciu delikatnej ściereczki bawełnianej i wody. Tapety te są także światłoodporne. Nie odbarwiają się i nie odkształcają pod wpływem działania promieni słonecznych. Ponadto, posiadają europejską klasyfikację palności: Bs1d0 i certyfikat wyposażenia morskiego.

źródło: informacja prasowa Dekorian – www.dekorian.pl

Komentarze


Warning: require_once(/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/promotiv/www/dekor215/wp-content/themes/Newspaper/includes/shortcodes/td_block_related_posts.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/promotiv/www/dekor215/wp-includes/template.php on line 688